Звільнення від алкоголізму за допомогою кодування

Виходячи з даних відкритої статистики, однією з найпоширеніших видів залежності на території України та країн Співдружності СНД є алкоголізм. Однією з найбільш ефективних і популярних методик усунення такого виду залежності вважається кодування.

 

Під кодуванням від алкоголізму мають на увазі застосування різних процедур і методик, які мають вплив на центральну нервову систему людини, під впливом яких пацієнт сприймає будь-які види алкоголю як отруту, у відповідь у нього формується установка на тверезий спосіб життя. Сьогодні є різні способи такого лікування.

Які існують види та терміни кодування

В основному, виділяють три категорії кодування:

 

 • апаратне лікування;
 • медикаментозна терапія;
 • психотерапевтичні методи.

 

 

Суть апаратного кодування полягає у впливі модулюючим апаратом лазер та/або апаратом електрокраніостимуляція на певні ділянки головного мозку. Мінусом даного методу є відсутність психотерапевтичної програми реабілітації, й, як наслідок використання його в монотерапії лікування залежностей, не так ефективний як інші, тому, можливі рецидиви.

 

Найбільш фізіологічним та популярним способом кодування є застосування особливої ​​фармакологічної речовини – дисульфірам, яка є абсолютно несумісною з алкоголем. У разі прийому навіть невеликої дози алкоголю пацієнтом на фоні блокатора, його стан різко погіршиться внаслідок дисульфірам-етанолової реакції. При цьому людина адекватно сприймає шкоду прийому спирту, що містить напої, виробляється стійкий негативний рефлекс до алкоголю.

 

Психотерапевтична – гіпнотичне кодування від алкоголізму, людині на підсвідомому рівні вселяються установки на повну відмову від вживання алкоголю, як правило, при цьому не використовуються медикаменти, але на жаль і варто відзначити, є люди не сприйнятливі до гіпнозу.

 

Залежно від способу кодування, терміни активного впливу можуть бути різними та підбираються індивідуально. Мінімальним терміном вважається 3 місяці, але також можна закодуватися на пів року та довше. Найчастіше рекомендують кодуватись на один рік.

Показання для застосування кодування

Основним показанням до кодування є діагностований алкоголізм і нездатність людини самостійно контролювати частоту та дозу прийому алкогольних напоїв, схильність до запоїв.

 

 

Потенційними клієнтами для процедури є:

 

 • всі, хто зловживає прийомом алкоголю, але на ранній стадії залежності;
 • особи, які перебувають на 2-й і 3-й стадії алкогольної залежності, після спеціалізованого курсу психотерапії, на тлі повної детоксикації організму;
 • люди, яким необхідне перекодування, що забезпечить адекватну протекцію організму на наступний термін.

 

 

Метод підшивання під шкіру імпланту із вмістом Дисульфіраму, може бути показанням для пацієнтів на будь-якій стадії захворювання, особливо для осіб, які погано піддаються гіпно-терапевтичному або апаратному впливу. Кодування також може допомогти пацієнтам, які мають короткі проміжки між запоями, та якщо сам запій триває не більше трьох днів.

Чому кодування не завжди може бути досить ефективним

До основних причин недостатньої ефективності кодування можна віднести такі:

 

 • відсутність особистої мотивації людини до лікування;
 • некомпетентність лікаря – не всі клініки працюють з наявністю ліцензії, використовують сертифіковані методи, індивідуальний підхід до кожного окремого пацієнта;
 • коли пацієнт не слідує лікувальним рекомендаціям лікаря;
 • дія процедури ефективна тільки на визначений термін;
 • завжди є можливість розкодуватися;
 • повернення до спиртного після закінчення терміну кодування.

 

 

Тому іноді досить складно заздалегідь спрогнозувати, що принесе процедура кодування для людини — допомогу чи ускладнення.

Як проходить процедура розкодування

Розкодуванням є процедура скасування дії введеної речовини, або проведеної установки, яка мала на увазі відмову від спиртного. Залежно від методу кодування, різняться й способи розкодування.

 

У разі встановлення пацієнту імпланту – його видаляють, проводиться активне очищення організму від активних речовин. У разі тривалого прийому таблеток припиняється їх систематичний прийом.

 

При кодуванні за допомогою гіпнозу – проводиться повторний сеанс, у якому лікар гіпнотерапевт знімаються закладені раніше установки.

 

У разі відміни кодування на тлі фармакологічних препаратів, почати знову приймати спиртне можна тільки після повного припинення впливу активних речовин в організмі.

Переваги застосування комплексного лікування алкоголізму

Оскільки особисті спроби людини подолати алкогольну залежність найчастіше можуть бути малоефективними, найкращим способом допомоги хворому може стати індивідуально підібране комплексне лікування алкоголізму в умовах спеціалізованого стаціонару. В таких умовах лікарі підбирають ефективні методи детоксикації, медикаментозної терапії та кодування, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях самого пацієнта.

 

Лікування складається з декількох етапів, і включає адекватну детоксикацію організму, зняття абстинентної симптоматики на фоні відміни алкоголю, медикаментозне відновне лікування, робота з психотерапевтом над підвищенням мотивацією, попередження можливих рецидивів. Під час терапії пацієнт перебуває у стаціонарних умовах під постійним наглядом фахівців, що дає можливість людині відсторонитися від поганого оточення, привести в норму нервову систему, очистити організм від токсичних речовин, отримати ретельну діагностику внутрішніх органів, відновити компрометовані функції організму, повністю позбавитися потягу до алкоголю.

 

Таким чином, якісно підібраний комплексний курс адекватної терапії ефективніший, ніж інші види боротьби з алкоголізмом. Кодування від алкоголізму можна здійснити у клініці “МедікоМенте” у Києві, в якій застосовується комплексне лікування всіх типів залежності, що гарантовано забезпечує високі результати та стійку ремісію після пройденого стаціонарного лікування.

Часті причини, через які у пацієнтів трапляються зриви

До кодування від алкоголю не всі пацієнти приходять добровільно, а сама процедура має на увазі життя без вживання алкоголю протягом усього терміну терапевтичного впливу. У пацієнтів з особистою мотивацією зриви не трапляються на відміну від тих, кого змусили до лікування.

 

 

Причинами зривів можуть бути наступні:

 

 • погіршення загального стану здоров’я пацієнта;
 • надмірне психічне навантаження;
 • проблеми на роботі;
 • побутові проблеми.

 

 

Але не варто забувати, що є й ті пацієнти, які після завершення дії кодування знову повертаються до випивки. Вважається, що навіть невелика кількість випитого алкоголю може знову спричинити запої.

 

Але й бувають випадки, коли пацієнти зриваються, не дочекавшись закінчення періоду кодування. У такому разі фізичний стан пацієнта різко погіршується, з’являється різка слабкість, безсоння, розлади організму, повертається залежність до спиртного, що закінчується запоями. У таких випадках людині в терміновому порядку необхідно зв’язатися з лікарем центру, щоб запобігти серйознішим наслідкам зриву.

Умови в нашій клініці

Ціна лікування розраховується індивідуально, складається згідно з прайс-лістом клініки, курсом лікування та станом при вступі для кожного пацієнта.

 

Повний прайс-лист послуг нашої клініки: https://medicomente.com/price-page-uk/

 

 

Записатися до нас просто:

 

 

 

Прийом проводиться в Києві, а точніше: 

08340, Україна, Київська область, Бориспільський район, с / з Гнідинської, с / т «Калина», вул. Медова, 10

 

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше