Лікування депресії. Поганий настрій: природна реакція або симптом депресії?

Що потрібно знати про депресію

Медичний термін «депресія» став одним із найуживаніших характеристик людського настрою. Відрізнити звичайну втому від симптомів депресії може тільки лікар. Завдання нашої клініки: максимально швидко діагностувати і почати лікування депресії, навчити пацієнта контролювати свій стан і вийти на рівень стійких результатів.

Що таке депресія?

Депресія – системне психічний розлад, викликаний тривалим пригніченим станом з частковою або повною втратою інтересу до власного або навколишнього життя.

 

Пацієнтом може стати абсолютно будь-яка людина і це одна з найнебезпечніших характеристик хвороби.

Ознаки та симптоми депресії

Депресія супроводжується не тільки психічними, а й фізіологічними симптомами. Ознаки депресії поділяють на такі категорії:

 

 • Емоційні (симптоми: пригнічений стан, туга, апатія, втрата самоповаги і впевненості, почуття провини, страждання, низька самооцінка).
 • Фізіологічні (симптоми: підвищена збудливість, загальмованість, стомлюваність, зниження статевого потягу, порушення сну, зниження / посилення апетиту, хронічні болі, дисфункція шлунково-кишкового тракту, гормональні порушення, запаморочення).
 • Церебральні (симптоми: ослаблення або втрата здатності концентрації уваги і прийняття рішень, думки про смерть і самогубство, фаталізм).
 • Комунікативні (симптоми: тривога, дратівливість, втрата інтересу до процесів, що приносить позитивний емоції, замкнутість, конфліктність, що виникає пристрасть до алкогольних і психотропних речовин).

Фактори виникнення депресії

Причинами виникнення депресії, як правило, стає сукупність різних факторів (психологічних, фізіологічних, соціальних). Велику роль відіграє спадковість, психотип людини, стресостійкість, захворювання пов’язані з роботою мозку, щитовидної залози, кровообігом і ін.

 

Іноді причиною депресії може стати фізіологічний стан пацієнта (пухлини, інсульт, клімакс, деменція) і побічні ефекти від препаратів, що застосовуються в лікуванні захворювань.

Види депресії

Депресія має різні види, але симптоми і ознаки схожі (відрізняються тривалістю і силою прояви). Однак всі види мають свої, спеціалізовані курси лікування.

 

 

 • Депресивний епізод – найпоширеніший вид депресії (триває від 2-х тижнів до року, разовий епізод – однополярний розлад). Виявляється у вигляді підвищеної стомлюваності, зниженням працездатності. Якщо терапія не проводиться, то можлива реверсія.
 • Періодичне депресивний розлад (рекуррентний розлад) – клінічна / класична депресія (триває від декількох місяців до декількох років). Фаза депресії змінюється фазою нормального стану. Розлад проявляється в дитячому / підлітковому віці і потребує лікування (небезпечна різними патологіями).
 • Дистимия – хронічна депресія (триває від декількох років до десятиліть). Симптоми не яскраво виражені, фази захворювання тривалі. Небезпечна переходом в більш важку форму.
 • Биполярная депресія I-го типу (маніакально-депресивний психоз) – фази депресії і нормального стану доповнюються фазою маніакальною (спостерігається перезбудження, розлад сну, проблеми з критичним мисленням). Небезпечна наслідками необдуманих і імпульсивних дій, що ведуть до чергової фази депресії.
 • Биполярная депресія II-го типу – подібна до періодичним депресивним розладом. Маніакальна фаза більш емоційно стримана, ніж викликає ілюзію зцілення.
 • Депресивний психотичний епізод – психотическая / безглузда депресія – стан психозу з візуальними і слуховими галюцинаціями, різні види марення. Пацієнту невідкладно потрібне стаціонарне лікування.
 • Атипова депресія – вид депресії (легкий або біполярний) виявляється панічними атаками, експресивністю, зміною настрою, порушенням сну, переїданням.
 • Післяпологова депресія – вид депресії (триває від 2-х тижнів і більше) викликаний підвищеними фізичними, емоційними навантаженнями на організм і гормональними чинниками. Небезпечна підвищеним ризиком самогубств і дітовбивств.

Діагностика депресії – завдання професіонала

Лікування депресії починається з кваліфікованого прийому психотерапевта. Використовуючи різні тести і скрининги фахівці нашої клініки діагностують причини, стадії захворювання, патології, запропонують індивідуальний курс терапії.

Методи лікування депресії в “MedicoMente”

Безоплатна первинна консультація – бесіда з пацієнтом і / або його близькими. Виявляються ключові проблеми, пропонуються варіанти вирішення: складаємо програму лікування і обговорюємо терміни її реалізації в нашому центрі. Виявляються супутні захворювання або порушення функцій, план лікування може переглядатися і доповнюватися.

 


Основне лікування депресії – психотерапія (в т. ч. гіпнотичні техніки), ібогаін терапія, фармакологічна терапії. Комплексне лікування дає максимальний результат.

 

Підтримуюча терапія (амбулаторний етап) – активне спостереження протягом року. Щомісячні особисті та віддалені консультації. Контроль стану після повного лікування.

 

На складання плану терапії впливають: вік, стать, загальний стан здоров’я, соціальне оточення, ступінь і тип депресивного стану.

Профілактика депресії

Перерахуємо деякі заходи, які повинні стати для пацієнтів звичкою в профілактиці лікування депресії і підтримці досягнутих результатів:

 

 • Фізичні навантаження (під контролем фахівця);
 • Збалансований раціон харчування (при необхідності – консультація дієтолога);
 • Повноцінний відпочинок і режим сну;
 • Соціалізація (розширення кола спілкування, участь в соціальних проектах);
 • Психотерапевтичне супровід після основного курсу лікування;
 • Світлотерапія.

Лікування депресії: чому в клініці “MedicoMente”?

Фахівці нашого центру забезпечують пацієнтам безболісне і безпечне лікування депресії: від визнання проблеми до повного психічного і фізичного відновлення організму.

 

Здійснюється терапія завдяки використанню власних ліцензованих оригінальних методик, міжнародних протоколів і індивідуальному підходу.

 

Наша клініка надає умови максимально комфортні (рівень готелю 4 + *):

 

 • 1-2-3 місцеві просторі палати готельного рівня.
 • Ресторанне харчування, а при необхідності – дієтичне (за призначенням лікаря).
 • Охорона і цілодобове спостереження.
 • Тренажерний зал, фізіотерапія.
 • Масаж, послуги косметолога і омолоджуючі процедури.
 • Зал для відпочинку і спілкування, кабельне телебачення, Wi-Fi.
 • Відновлення організму за допомогою апаратного обладнання експертного класу (плазмаферез, лазерне і ультрафіолетове опромінення крові, лімфодренаж (пресотерапія)).

Важлива інформація!

У нашій клініці Медікоменте не використовується примусовий вид терапії.  Лікування депресії проводиться в стаціонарі і тільки з добровільної згоди пацієнта.

 

Вартість послуг розраховується для кожного пацієнта індивідуально згідно прайсу-листа клініки, програми лікування і стану при надходженні.

 

Варто відзначити привілеї нашого центру:

 

 • Цілодобовий контроль фахівців.
   
 • Приватна власність, безпеку.
   
 • Додаткова діагностика і лікування супутніх захворювань.
   
 • Широкий штат лікарів (з досвідом більш 10 років і міжнародне стажування).
   
 • Сучасне обладнання згідно критеріїв МОЗ України.
   
 • Місцезнаходження (в 30-40 хвилинах їзди від центру м.Києва).
   
 • Трансфер з ж / д вокзалу і аеропортів м.Києва.


Ми разом з вами націлені на результат – відновлення здоров’я, особистості і інтересу до життя!

 

Ознайомтеся з програмою терапії на безкоштовній консультації по телефону + 38095-550-85-25!

 

Ви не самотні, ми готові допомогти Вам відчути радість реальному житті, життя тут і зараз, зверніться до нас!

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше