Лікування депресії. Поганий настрій: природна реакція або симптом депресії?

Що потрібно знати про депресію

Медичний термін «депресія» став одним із найуживаніших характеристик людського настрою. Відрізнити звичайну втому від симптомів депресії може тільки лікар. Завдання нашої клініки: максимально швидко діагностувати і почати лікування депресії, навчити пацієнта контролювати свій стан і вийти на рівень стійких результатів.

Що таке депресія?

Депресія – системне психічний розлад, викликаний тривалим пригніченим станом з частковою або повною втратою інтересу до власного або навколишнього життя.

 

Пацієнтом може стати абсолютно будь-яка людина і це одна з найнебезпечніших характеристик хвороби.

Ознаки та симптоми депресії

Депресія супроводжується не тільки психічними, а й фізіологічними симптомами. Ознаки депресії поділяють на такі категорії:

 

 • Емоційні (симптоми: пригнічений стан, туга, апатія, втрата самоповаги і впевненості, почуття провини, страждання, низька самооцінка).
 • Фізіологічні (симптоми: підвищена збудливість, загальмованість, стомлюваність, зниження статевого потягу, порушення сну, зниження / посилення апетиту, хронічні болі, дисфункція шлунково-кишкового тракту, гормональні порушення, запаморочення).
 • Церебральні (симптоми: ослаблення або втрата здатності концентрації уваги і прийняття рішень, думки про смерть і самогубство, фаталізм).
 • Комунікативні (симптоми: тривога, дратівливість, втрата інтересу до процесів, що приносить позитивний емоції, замкнутість, конфліктність, що виникає пристрасть до алкогольних і психотропних речовин).

Фактори виникнення депресії

Причинами виникнення депресії, як правило, стає сукупність різних факторів (психологічних, фізіологічних, соціальних). Велику роль відіграє спадковість, психотип людини, стресостійкість, захворювання пов’язані з роботою мозку, щитовидної залози, кровообігом і ін.

 

Іноді причиною депресії може стати фізіологічний стан пацієнта (пухлини, інсульт, клімакс, деменція) і побічні ефекти від препаратів, що застосовуються в лікуванні захворювань.

Види депресії

Депресія має різні види, але симптоми і ознаки схожі (відрізняються тривалістю і силою прояви). Однак всі види мають свої, спеціалізовані курси лікування.

 

 

 • Депресивний епізод – найпоширеніший вид депресії (триває від 2-х тижнів до року, разовий епізод – однополярний розлад). Виявляється у вигляді підвищеної стомлюваності, зниженням працездатності. Якщо терапія не проводиться, то можлива реверсія.
 • Періодичне депресивний розлад (рекуррентний розлад) – клінічна / класична депресія (триває від декількох місяців до декількох років). Фаза депресії змінюється фазою нормального стану. Розлад проявляється в дитячому / підлітковому віці і потребує лікування (небезпечна різними патологіями).
 • Дистимия – хронічна депресія (триває від декількох років до десятиліть). Симптоми не яскраво виражені, фази захворювання тривалі. Небезпечна переходом в більш важку форму.
 • Биполярная депресія I-го типу (маніакально-депресивний психоз) – фази депресії і нормального стану доповнюються фазою маніакальною (спостерігається перезбудження, розлад сну, проблеми з критичним мисленням). Небезпечна наслідками необдуманих і імпульсивних дій, що ведуть до чергової фази депресії.
 • Биполярная депресія II-го типу – подібна до періодичним депресивним розладом. Маніакальна фаза більш емоційно стримана, ніж викликає ілюзію зцілення.
 • Депресивний психотичний епізод – психотическая / безглузда депресія – стан психозу з візуальними і слуховими галюцинаціями, різні види марення. Пацієнту невідкладно потрібне стаціонарне лікування.
 • Атипова депресія – вид депресії (легкий або біполярний) виявляється панічними атаками, експресивністю, зміною настрою, порушенням сну, переїданням.
 • Післяпологова депресія – вид депресії (триває від 2-х тижнів і більше) викликаний підвищеними фізичними, емоційними навантаженнями на організм і гормональними чинниками. Небезпечна підвищеним ризиком самогубств і дітовбивств.

Діагностика депресії – завдання професіонала

Лікування депресії починається з кваліфікованого прийому психотерапевта. Використовуючи різні тести і скрининги фахівці нашої клініки діагностують причини, стадії захворювання, патології, запропонують індивідуальний курс терапії.

Методи лікування депресії в “MedicoMente”

Безоплатна первинна консультація – бесіда з пацієнтом і / або його близькими. Виявляються ключові проблеми, пропонуються варіанти вирішення: складаємо програму лікування і обговорюємо терміни її реалізації в нашому центрі. Виявляються супутні захворювання або порушення функцій, план лікування може переглядатися і доповнюватися.

 


Основне лікування депресії – психотерапія (в т. Ч. Гіпнотичні техніки), ібогаін терапія, фармакологічна терапії. Комплексне лікування дає максимальний результат.

 

Підтримуюча терапія (амбулаторний етап) – активне спостереження протягом року. Щомісячні особисті та віддалені консультації. Контроль стану після повного лікування.

 

На складання плану терапії впливають: вік, стать, загальний стан здоров’я, соціальне оточення, ступінь і тип депресивного стану.

Профілактика депресії

Перерахуємо деякі заходи, які повинні стати для пацієнтів звичкою в профілактиці лікування депресії і підтримці досягнутих результатів:

 

 • Фізичні навантаження (під контролем фахівця);
 • Збалансований раціон харчування (при необхідності – консультація дієтолога);
 • Повноцінний відпочинок і режим сну;
 • Соціалізація (розширення кола спілкування, участь в соціальних проектах);
 • Психотерапевтичне супровід після основного курсу лікування;
 • Світлотерапія.

Лікування депресії: чому в клініці “MedicoMente”?

Фахівці нашого центру забезпечують пацієнтам безболісне і безпечне лікування депресії: від визнання проблеми до повного психічного і фізичного відновлення організму.

 

Здійснюється терапія завдяки використанню власних ліцензованих оригінальних методик, міжнародних протоколів і індивідуальному підходу.

 

Наша клініка надає умови максимально комфортні (рівень готелю 4 + *):

 

 • 1-2-3 місцеві просторі палати готельного рівня.
 • Ресторанне харчування, а при необхідності – дієтичне (за призначенням лікаря).
 • Охорона і цілодобове спостереження.
 • Тренажерний зал, фізіотерапія.
 • Масаж, послуги косметолога і омолоджуючі процедури.
 • Зал для відпочинку і спілкування, кабельне телебачення, Wi-Fi.
 • Відновлення організму за допомогою апаратного обладнання експертного класу (плазмаферез, лазерне і ультрафіолетове опромінення крові, лімфодренаж (пресотерапія)).

Важлива інформація!

У нашій клініці Медікоменте не використовується примусовий вид терапії.  Лікування депресії проводиться в стаціонарі і тільки з добровільної згоди пацієнта.

 

Вартість послуг розраховується для кожного пацієнта індивідуально згідно прайсу-листа клініки, програми лікування і стану при надходженні.

 

Варто відзначити привілеї нашого центру:

 

 • Цілодобовий контроль фахівців.
   
 • Приватна власність, безпеку.
   
 • Додаткова діагностика і лікування супутніх захворювань.
   
 • Широкий штат лікарів (з досвідом більш 10 років і міжнародне стажування).
   
 • Сучасне обладнання згідно критеріїв МОЗ України.
   
 • Місцезнаходження (в 30-40 хвилинах їзди від центру м.Києва).
   
 • Трансфер з ж / д вокзалу і аеропортів м.Києва.


Ми разом з вами націлені на результат – відновлення здоров’я, особистості і інтересу до життя!

 

Ознайомтеся з програмою терапії на безкоштовній консультації по телефону + 38095-550-85-25!

 

Ви не самотні, ми готові допомогти Вам відчути радість реальному житті, життя тут і зараз, зверніться до нас!

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Методи лікування алкоголізму в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Лікування алкогольної залежності ефективно, коли воно проводиться комплексно. В комплексну програму входять: психологічна мотивація, детоксикація, повне лабораторне та діагностичне обстеження органів і систем, стабілізація і відновлення функцій організму, медикаментозне та фізіотерапевтичне відновлення, підтримуюча терапія, адаптація та соціалізація пацієнта.

Детальніше
ВІП обслуговування при лікуванні залежностей в клініці “MedicoMente” (м.Київ)

Лікування алкогольної і наркотичної залежностей при будь-яких обставинах вимагає особливого підходу і уваги. Всі пацієнти нашого центру без винятку отримують якісне лікування та індивідуальний підхід. Однак, при бажанні, наші клієнти можуть отримати і послуги підвищеної комфортності.

Детальніше
Лікування пивного алкоголізму в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Історія вживання певних напоїв має давні і заплутані коріння. Слабоалкогольне пиво дає уявне відчуття безпеки, а нав’язлива реклама, ціна і культура вживання цього напою (зустрічі за пляшкою «пивка», пікніки, перегляд ТВ передач) збільшують масштаби проблеми, доводячи людину до пивного алкоголізму.

Детальніше
Лікування алкоголізму в стаціонарі клініки MedicoMente

Алкоголізм (неконтрольована пристрасть до напоїв, які містить алкоголь), як і будь-яка залежність, найефективніше лікується в стаціонарі. Лікарі-наркологи клініки «MedicoMente» використовуючи знання сучасних методик, діагностику та цілодобовий контроль можуть в умовах стаціонару забезпечити реальні і стабільні результати.

Детальніше