Детоксикація від наркотиків і алкоголю | MedicoMente – Київ, Україна

Про детоксикацію

Процедуру детоксикації проводять в стаціонарі, після визначення речовини (експрес тестування на вміст наркотичних речовин і алкоголю в крові), яка викликала звикання і отруєння організму. Цей етап є обов’язковим при будь-якому вигляді подальшого лікування пацієнта.

Існують різні методи проведення детоксу: застосування медпрепаратів, інфузійних розчинів, екстракорпоральне очищення крові (плазмаферез, гемосорбція) та інші.


На інтенсивність і тривалість детоксикації впливають:

 • тип вживаної речовини;
 • тривалість прийому і дози;
 • спосіб вживання;
 • наявність або відсутність супутніх патологій.

Головне завдання процедури – очищення організму від психоактивних речовин і токсинів, що утворилися в результаті обмінних процесів, і попередження розвитку абстинентного синдрому або синдрому відміни. В результаті останнього розвивається важкий стан хворого, що перешкоджає відмови від чергового прийому алкоголю, наркотика та інших психоактивних засобів.


Стадія психічної залежності токсикомана, наркомана або алкоголіка – це дискомфорт, що супроводжується станом тривоги, депресії, туги. Фізична форма залежності передбачає серйозні зміни у функціонуванні внутрішніх органів і їх систем.


Абстинентним синдромом називають комплекс розладів фізичного та психічного характеру. Його симптоми:

 

 • безсоння;
 • занепокоєння;
 • туга;
 • агресивність;
 • слабкість;
 • пітливість;
 • судоми і болі в м’язах;
 • проблеми з боку шлунково-кишкового тракту, болі в животі, нудота, блювота;
 • перепади артеріального тиску, прискорене биття серця та інше.

Без кваліфікованої медичної допомоги, в домашніх умовах даний період складає до 4-5 тижнів. В окремих випадках важкі порушення в роботі серця і дихальної системи можуть закінчитися летальним наслідком.


Будь-яка психоактивна речовина, незалежно від її виду і типу, в разі тривалого застосування, впливає на всі обмінні процеси організму на рівні біохімічних реакцій і діяльності нервової системи. Якщо скасування відбувається самостійно, то цей період може тривати не один місяць.


Проведення детоксикації в МедікоМенте займає мінімум часу. Вид процедури підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Методи детоксикації в клініці МедікоМенте

 • Пом’якшення гострих алкогольних розладів
  Інфузійна терапія з обов’язковим введенням протисудомних, снодійних, седативних препаратів проводиться для зниження тривожності і страху (діазепам і тому подібні).

  Для усунення наслідків зневоднення обов’язкове збагачення організму магнієм, калієм і рідиною. Щоб нормалізувати сон і відновити вітамінний баланс, вводяться вітаміни.
  Призначаються гепатопротектори для відновлення функцій печінки і її захисту, а також і нейрометаболічна терапія як профілактика і лікування енцефалопатії.

 • Детоксикація організму
  Комплексна детоксикація проводиться із застосуванням нейролептиків, спазмолітиків, протисудомних, седативних, знеболювальних та психотропних препаратів (в невеликому дозуванні). При цьому лікарі МедікоМенте враховують наявність супутніх хвороб, ступінь ураження внутрішніх органів, проблеми зі сном і інші розлади.

 • Ультрашвидка опіоїдна детоксикація
  УШОД (ультрашвидка опіоїдна детоксикація) здійснюється в терміни – від 1 до 3 діб.

  Пацієнту під наркозом, вводяться блокатори опіатних рецепторів (налтрексон, налоксон). При такому методі лікування можливі порушення з боку вегетативної нервової, серцево-судинної і дихальної систем. Процедура проводиться під наглядом лікаря-анестезіолога в палаті інтенсивної терапії.

 • Фармакологічний (медикаментозний) сон
  Медикаментозний або фармакологічний сон – безпечний, але більш тривалий спосіб вирішення проблем залежності від опіатів (щадний метод відновлення). Абстинентний синдром протікає під час штучного сну пацієнта. Всі життєво необхідні функції контролюються фахівцями. Після виходу пацієнта з стану сну йому належить пройти психокорекцію та інші процедури, що дозволяють повністю відновити організм.

Проведення інтенсивної детоксикації: показання та протипоказання

Обов’язковою умовою проведення детоксикації є комплексна діагностика і обстеження пацієнта, яка включає:

 • огляд терапевта та лікаря-психіатра;
 • тест-аналізи крові і сечі на вміст наркотиків;
 • загальний аналіз крові, сечі;
 • біохімічні аналізи крові, сечі;
 • тест-аналізи на наявність в крові специфічних маркерів ВІЛ, гепатитів, інших інфекцій;
 • ЕКГ (електрокардіограма);
 • рентгеноскопія легень;
 • УЗД ОЧП (органів черевної порожнини).


Детоксикація відкладається при:

 • інсульті;
 • судинних патологіях, зокрема тромбозі;
 • гострих інфекційних процесах;
 • анемії (низький рівень гемоглобіну).

 

Якщо під час діагностики були виявлені протипоказання, спочатку проводиться їх усунення. Детоксикація можлива після поліпшення стану хворого за результатами повторного обстеження.

Детоксикація від наркотиків і алкоголю в MedicoMente:

 1. Всі етапи обстеження, включаючи інструментальну діагностику і аналізи, проводяться в одному місці.
 2. Проведення детоксикації призначається тільки після всебічного обстеження хворого і лікарського висновку. Для кожного пацієнта складається план лікування, враховуючи його поточний стан.
 3. Процедури, спрямовані на повне очищення організму від токсичних і психотропних препаратів, проводяться в палаті інтенсивної терапії під наглядом реаніматолога-анестезіолога.
 4. Лікарі вживають усі заходи, щоб уникнути «ломки», дискомфорту, хворобливості, розладів психічного характеру і інших неприємних явищ, супроводжуючих процес виходу із залежності.
 5. Для проведення детоксу використовуються тільки оригінальні медпрепарати. Процедура проводиться згідно з протоколами міжнародного формату. В палатах інтенсивної терапії встановлено експертне обладнання. Забезпечені комфортні умови для проходження повного відновлення.
 6. Лікарі центру пройшли спеціальне навчання і стажування в кращих клініках Європи. Фахівці мають ліцензії та сертифікати.
 7. Другим етапом після детоксу є комплексне лікування, зокрема психотерапія і відновлення.

 

За допомогою в MeдікоМенте звертайтеся за телефоном, вказаним на сайті.

 

Не відкладайте важливе рішення на завтра – змініть своє життя прямо зараз!

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше