Лікування від алкоголізму: де і як отримати допомогу

Алкоголізм, зловживання алкоголем

Вживання алкоголю супроводжує людину майже все життя.  Але грань вживання і зловживання бачить в першу чергу лікар.  Як позбутися алкоголізму?  Клініка МедікоМенте бере на себе задачу виявлення і позбавлення від алкогольної залежності.

Що таке алкоголізм?

Алкоголізм (синдром алкогольної залежності) – це важке психічне хронічне захворювання (різновид токсикоманії), що характеризується пристрастю до вживання спиртовмісних речовин.

 

Алкоголік – пацієнт, нездатний контролювати вживання алкоголю і потребує невідкладної ефективної допомоги лікарів.

Алкогольна залежність: причини і фактори

Поява алкогольної залежності може бути обумовлена факторами психологічного, фізіологічного або соціального характеру. Такими як:

 

 • Оточення;
 • Депресія, стрес;
 • Спадковість;
 • Доступність і популярність алкоголю;
 • Сугестивність.

Стадії алкоголізму: що відомо та як їх визначити

Алкогольну залежність прийнято розрізняти за такими стадіями вживання алкоголю:

 

 • 0 (нульова) стадія: ситуаційне або випадкове вживання невеликих порцій алкоголю без залежності фізіологічної або фізичної, але легкої психологічною залежністю.  Як правило, людина втрачає або зовсім не має інтересу до вживання спиртного в подальшому.  Стадія небезпечна, при певних умовах, втратою контролю над вживанням і переходу на наступну стадію залежності.
 • 1 стадія: психічна залежність від алкоголю.  Характерні риси: нав’язливе бажання вживання алкоголю, планування і очікування вживання, перехід на великі дози, втрата реактивності організму (нудота) на надлишок спиртного.
 • 2 стадія: фізична і психічна залежність від алкоголю.  Характерні риси: неможливість припинення вживання алкоголю в зв’язку з гормональними порушеннями, похмільним синдромом і усунення його з допомогою дози алкоголю, запої, алкогольний психоз.
 • 3 стадія: фізіологічні зміни – крайня ступінь залежності.  Характерні риси: зниження або відсутність стійкості до алкоголю, нерозбірливість у вживанні спиртному, максимальна фізична залежність, і психосоматичне порушення – деградація особистості, незворотні ураження центральної нервової системи, головного мозку, шлунково-кишкового тракту, кровоносної системи і інших органів, що ведуть до загибелі.

 

Лікуванням алкоголізму можна зайнятися на будь-який з цих стадій, але на ранніх стадіях легше досягти результату.

 

Симптоми, на які варто звернути увагу: великі і зростаючі обсяги вживання спиртного, похмільний синдром і, як наслідок, нудота, підвищення тиску, тремор кінцівок, агресія, депресивний стан, запої, втрата пам’яті.

Види алкогольної залежності

Залежно від кількості, регулярності і поведінкової реакції, фахівці розрізняють наступні види алкоголізму:

 

 • Пивний алкоголізм – регулярне споживання пива і пивних напоїв в обсязі понад 1 літр у день. Прийнято вважати, що оскільки пиво слабоалкогольний напій, то великої небезпеки він не несе. Однак, це спиртовмісний напій і при великих дозах дає звикання, перехід на більш міцні напої, а потім і залежність.
 • Хронічний алкоголізм – регулярне вживання спиртних напоїв різної міцності до стану сп’яніння. Постійне похмілля і необхідність «поправити» здоров’я ведуть до збільшення доз і міцності вживаємого.
 • Запійний алкоголізм – тривале, безперервне вживання великих порцій алкоголю. Затяжні запої без спеціалізованої допомоги лікарів веде до загибелі.
 • Жіночий алкоголізм – складний по лікуванню, небезпечний за швидкістю звикання і наслідків вид алкоголізму.
 • Дитячий алкоголізм – важкий вид алкогольної залежності, який завдає руйнівного впливу на зростаючий організм, в зв’язку з легкою засвоюваністю спиртовмісних речовин.
 • Таємний алкоголізм – вид залежності, як правило, відомих людей або людей, які уникають розголосу. Регулярне вживання алкогольних напоїв може бути помічено по зміненій зовнішності і способу життя людини. Найчастіше це трапляється вже на важких стадіях захворювання і вимагає допомоги наркологів, психотерапевтів та реабілітації в умовах стаціонару.

Лікування алкоголізму: які методи пропонує наша клініка

Мета роботи нашого центру – повернути людині тверезість і здоровий спосіб життя якомога швидше.  Добиваємося цього використовуючи комплексне лікування алкоголізму в стаціонарі.

 

Головною необхідною умовою успішного лікування від залежності є бажання самого пацієнта, внутрішня мотивація.  Родичі, найближче оточення і лікарі можуть тільки допомогти тому, хто сам хоче позбутися залежності, бажання зробити це за нього, результату не дасть.

 

Позбавлення від алкогольної залежності починаємо з безоплатної первинної консультації.  Проводиться вона з пацієнтом, а за бажанням – з його рідними.  Прийом веде психотерапевт, який надає допомогу пацієнтові з першої зустрічі і до закінчення курсу терапії.  На етапах лікування ставляться і вирішуються завдання причин психічної залежності, депресії, повернення до тверезого життя, закріплення результату.

 

Наступним етапом проводиться комплексне обстеження стану організму.  Пацієнт здає аналізи, тести на алкоголь.  Виконуються дослідження УЗД, ЕКГ, огляди у терапевта і інших фахівцем за необхідністю.  Виявляється наявність супутніх захворювань.  Тільки після цього складається  детальний план лікування алкоголізму і реабілітації пацієнта.

 

Подальшим кроком в лікуванні алкоголізму – є проведення обов’язкової детоксикації в умовах стаціонару.  Оптимальний метод вибирається залежно від діючої токсичної речовини.

 

Основне лікування проводиться у вигляді комплексної терапії і включає в себе: інфузійну і фармакологічну терапії, аверсивну терапію, психотерапію, ібогаін терапію, імплант.

 

Варто відзначити, що наша клініка проводить і підтримуючу терапію протягом року (амбулаторний етап) у вигляді консультацій і спостережень навіть після повного позбавлення від алкоголізму.

Алкоголізм в Україні: невтішна статистика

Згідно зі статистикою 87% жителів України вживає алкоголь з різним ступенем періодичності.  За даними ВООЗ в рік на кожного українця припадає близько 15 літрів чистого алкоголю, що потенційно загрожує деградацією і вимиранням.  Щорічно від алкоголізму і його наслідків гине близько чверті мільйона людей.

 

В Україні одні з найвищих показників пивного алкоголізму.  Дешевизна, доступність, реклама – провокують на вживання школярів і підлітків.  80-85% дітей 13-15 років пробували алкоголь.  До 15-19 років близько 45% вживають алкоголь постійно.

 

Наслідки жіночий алкогольної залежності – це кожен 2-ий хворий, не соціалізована дитина з вродженими і спадковими хворобами.

 

Одним з важких наслідків вживання спиртного – статистика по ДТП.  З вини нетверезих водіїв понад 1200 аварій із загиблими і постраждалими за 2019 рік.

Лікування алкоголізму: чому МедікоМенте?

Фахівці нашого центру забезпечують пацієнтам безболісне і безпечне лікування алкоголізму: від невідкладної детоксикації в умовах реанімації і виведення з запою до повного фізичного і психічного відновлення організму.

 

Допомагає в боротьбі за здоров’я пацієнта – використання власних ліцензованих оригінальних методик, міжнародні протоколів і індивідуальний підхід.

 

Наша клініка надає умови максимально комфортабельні (рівень готелю 4 + *):

 

 •  1, 2 і 3-х місні просторі палати готельного рівня комфорту.
 •  Харчування ресторанне з урахуванням побажань пацієнта, а при необхідності – лікувальний, за призначенням лікаря.
 •  Охорона і цілодобове спостереження.
 •  Тренажерний зал, фізіотерапія.
 •  Масаж, послуги косметолога і омолоджуючи процедури.
 •  Зал для відпочинку і спілкування, кабельне телебачення, Wi-Fi.
 •  Відновлення організму за допомогою апаратного обладнання експертного класу (плазмаферез, лазерне і ультрафіолетове опромінення крові, лімфодренаж).

Профілактика алкоголізму, чи потрібна вона?

Профілактика пияцтва – це маленький, але важливий крок до збереження свого здоров’я.  Лікарі нашого центру докладно консультують пацієнтів в цьому питанні.  Ось деякі рекомендації:

 

 •  Рішуча відмова від будь-якого алкоголю, запропонованого навіть близькими людьми.
 •  Змінити оточення, на те, що підтримує тверезість свою і вашу.
 •  Наповнити своє життя інтересами: спорт, хобі, подорожі, робота.

Важлива інформація!

У нашій клініці «MedicoMente» немає примусового або амбулаторного лікування.  Проводиться лікування алкоголізму в стаціонарі і тільки з добровільної згоди пацієнта.

 

Вартість послуг розраховується для кожного пацієнта індивідуально згідно прайс-листа клініки, програми лікування і стану при надходженні.

 

Варто відзначити привілеї нашого центру:

 

 •  Цілодобовий контроль фахівців.
 •  Конфіденційність, безпека.
 •  Додаткова діагностика і лікування супутніх захворювань.
 •  Широкий штат лікарів (з досвідом більш 10 років і міжнародної стажуванням).
 •  Сучасне обладнання згідно критеріїв МОЗ України.
 •  Місцезнаходження (в 30-40 хвилинах їзди від центру м.Києва).
 •  Трансфер з ж / д вокзалу і аеропортів м.Києва.
 •  Успішне працюємо не тільки з жителями України.

 

Ми разом з вами націлені на результат – відновлення здоров’я, особистості і інтересу до життя!

 

Ознайомтеся з програмою терапії на безкоштовній консультації по телефону +380 (95) 550 8525!

 

Ви не самотні, ми готові допомогти Вам, зверніться до нас!

Відгуки пацієнтів

Інші процедури

Лікування опіоїдної залежності в клініці MedicoMente, Київ

Опіати відомі людству досить давно. Використовувалися вони як заспокійливе та знеболюючий засіб. Але, у зв’язку з ускладненнями і швидкого звикання, ця група препаратів, перейшла в розряд важких наркотиків.

Детальніше
Лікування наркоманії Харків або як “МедікоМенте” допомагає клієнтам із Харкова!

Ось уже кілька років нам довіряють своє здоров’я пацієнти не тільки з Києва, але також з Харкова та інших міст України, яким ми допомагаємо успішно впоратися з наркотичною залежністю.

Детальніше
Підшивка від алкоголю (лікування алкоголізму) в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Методика підшивки від алкоголізму зараз найбільш поширена, і проводиться як для закріплення стійкого результату стаціонарного лікування, так і як самостійний метод для лікування людей, які активно зловживають алкоголь. Завдяки використанню сучасних препаратів і способам їх введення – відноситься до найбільш ефективного, доказового та обґрунтованого методу лікування алкогольної залежності.

Детальніше
Лікування метадонової залежності в клініці MedicoMente – Київ, Україна

У людей складається хибне уявлення про те, що метадон може бути використаний як замінник або медичний препарат здатний позбавити, або розв’язати проблему залежності до важких наркотиків. Не варто забувати, що навіть його короткочасне застосування призводить до ще більш вираженою за ступенем тяжкості залежності.

Детальніше