Лікування від алкоголізму: де і як отримати допомогу

Алкоголізм, зловживання алкоголем

Вживання алкоголю супроводжує людину майже все життя.  Але грань вживання і зловживання бачить в першу чергу лікар.  Як позбутися алкоголізму?  Клініка МедікоМенте бере на себе задачу виявлення і позбавлення від алкогольної залежності.

Що таке алкоголізм?

Алкоголізм (синдром алкогольної залежності) – це важке психічне хронічне захворювання (різновид токсикоманії), що характеризується пристрастю до вживання спиртовмісних речовин.

 

Алкоголік – пацієнт, нездатний контролювати вживання алкоголю і потребує невідкладної ефективної допомоги лікарів.

Алкогольна залежність: причини і фактори

Поява алкогольної залежності може бути обумовлена факторами психологічного, фізіологічного або соціального характеру. Такими як:

 

 • Оточення;
 • Депресія, стрес;
 • Спадковість;
 • Доступність і популярність алкоголю;
 • Сугестивність.

Стадії алкоголізму: що відомо та як їх визначити

Алкогольну залежність прийнято розрізняти за такими стадіями вживання алкоголю:

 

 • 0 (нульова) стадія: ситуаційне або випадкове вживання невеликих порцій алкоголю без залежності фізіологічної або фізичної, але легкої психологічною залежністю.  Як правило, людина втрачає або зовсім не має інтересу до вживання спиртного в подальшому.  Стадія небезпечна, при певних умовах, втратою контролю над вживанням і переходу на наступну стадію залежності.
 • 1 стадія: психічна залежність від алкоголю.  Характерні риси: нав’язливе бажання вживання алкоголю, планування і очікування вживання, перехід на великі дози, втрата реактивності організму (нудота) на надлишок спиртного.
 • 2 стадія: фізична і психічна залежність від алкоголю.  Характерні риси: неможливість припинення вживання алкоголю в зв’язку з гормональними порушеннями, похмільним синдромом і усунення його з допомогою дози алкоголю, запої, алкогольний психоз.
 • 3 стадія: фізіологічні зміни – крайня ступінь залежності.  Характерні риси: зниження або відсутність стійкості до алкоголю, нерозбірливість у вживанні спиртному, максимальна фізична залежність, і психосоматичне порушення – деградація особистості, незворотні ураження центральної нервової системи, головного мозку, шлунково-кишкового тракту, кровоносної системи і інших органів, що ведуть до загибелі.

 

Лікуванням алкоголізму можна зайнятися на будь-який з цих стадій, але на ранніх стадіях легше досягти результату.

 

Симптоми, на які варто звернути увагу: великі і зростаючі обсяги вживання спиртного, похмільний синдром і, як наслідок, нудота, підвищення тиску, тремор кінцівок, агресія, депресивний стан, запої, втрата пам’яті.

Види алкогольної залежності

Залежно від кількості, регулярності і поведінкової реакції, фахівці розрізняють наступні види алкоголізму:

 

 • Пивний алкоголізм – регулярне споживання пива і пивних напоїв в обсязі понад 1 літр у день. Прийнято вважати, що оскільки пиво слабоалкогольний напій, то великої небезпеки він не несе. Однак, це спиртовмісний напій і при великих дозах дає звикання, перехід на більш міцні напої, а потім і залежність.
 • Хронічний алкоголізм – регулярне вживання спиртних напоїв різної міцності до стану сп’яніння. Постійне похмілля і необхідність «поправити» здоров’я ведуть до збільшення доз і міцності вживаємого.
 • Запійний алкоголізм – тривале, безперервне вживання великих порцій алкоголю. Затяжні запої без спеціалізованої допомоги лікарів веде до загибелі.
 • Жіночий алкоголізм – складний по лікуванню, небезпечний за швидкістю звикання і наслідків вид алкоголізму.
 • Дитячий алкоголізм – важкий вид алкогольної залежності, який завдає руйнівного впливу на зростаючий організм, в зв’язку з легкою засвоюваністю спиртовмісних речовин.
 • Таємний алкоголізм – вид залежності, як правило, відомих людей або людей, які уникають розголосу. Регулярне вживання алкогольних напоїв може бути помічено по зміненій зовнішності і способу життя людини. Найчастіше це трапляється вже на важких стадіях захворювання і вимагає допомоги наркологів, психотерапевтів та реабілітації в умовах стаціонару.

Лікування алкоголізму: які методи пропонує наша клініка

Мета роботи нашого центру – повернути людині тверезість і здоровий спосіб життя якомога швидше.  Добиваємося цього використовуючи комплексне лікування алкоголізму в стаціонарі.

 

Головною необхідною умовою успішного лікування від залежності є бажання самого пацієнта, внутрішня мотивація.  Родичі, найближче оточення і лікарі можуть тільки допомогти тому, хто сам хоче позбутися залежності, бажання зробити це за нього, результату не дасть.

 

Позбавлення від алкогольної залежності починаємо з безоплатної первинної консультації.  Проводиться вона з пацієнтом, а за бажанням – з його рідними.  Прийом веде психотерапевт, який надає допомогу пацієнтові з першої зустрічі і до закінчення курсу терапії.  На етапах лікування ставляться і вирішуються завдання причин психічної залежності, депресії, повернення до тверезого життя, закріплення результату.

 

Наступним етапом проводиться комплексне обстеження стану організму.  Пацієнт здає аналізи, тести на алкоголь.  Виконуються дослідження УЗД, ЕКГ, огляди у терапевта і інших фахівцем за необхідністю.  Виявляється наявність супутніх захворювань.  Тільки після цього складається  детальний план лікування алкоголізму і реабілітації пацієнта.

 

Подальшим кроком в лікуванні алкоголізму – є проведення обов’язкової детоксикації в умовах стаціонару.  Оптимальний метод вибирається залежно від діючої токсичної речовини.

 

Основне лікування проводиться у вигляді комплексної терапії і включає в себе: інфузійну і фармакологічну терапії, аверсивну терапію, психотерапію, ібогаін терапію, імплант.

 

Варто відзначити, що наша клініка проводить і підтримуючу терапію протягом року (амбулаторний етап) у вигляді консультацій і спостережень навіть після повного позбавлення від алкоголізму.

Алкоголізм в Україні: невтішна статистика

Згідно зі статистикою 87% жителів України вживає алкоголь з різним ступенем періодичності.  За даними ВООЗ в рік на кожного українця припадає близько 15 літрів чистого алкоголю, що потенційно загрожує деградацією і вимиранням.  Щорічно від алкоголізму і його наслідків гине близько чверті мільйона людей.

 

В Україні одні з найвищих показників пивного алкоголізму.  Дешевизна, доступність, реклама – провокують на вживання школярів і підлітків.  80-85% дітей 13-15 років пробували алкоголь.  До 15-19 років близько 45% вживають алкоголь постійно.

 

Наслідки жіночий алкогольної залежності – це кожен 2-ий хворий, не соціалізована дитина з вродженими і спадковими хворобами.

 

Одним з важких наслідків вживання спиртного – статистика по ДТП.  З вини нетверезих водіїв понад 1200 аварій із загиблими і постраждалими за 2019 рік.

Лікування алкоголізму: чому МедікоМенте?

Фахівці нашого центру забезпечують пацієнтам безболісне і безпечне лікування алкоголізму: від невідкладної детоксикації в умовах реанімації і виведення з запою до повного фізичного і психічного відновлення організму.

 

Допомагає в боротьбі за здоров’я пацієнта – використання власних ліцензованих оригінальних методик, міжнародні протоколів і індивідуальний підхід.

 

Наша клініка надає умови максимально комфортабельні (рівень готелю 4 + *):

 

 •  1, 2 і 3-х місні просторі палати готельного рівня комфорту.
 •  Харчування ресторанне з урахуванням побажань пацієнта, а при необхідності – лікувальний, за призначенням лікаря.
 •  Охорона і цілодобове спостереження.
 •  Тренажерний зал, фізіотерапія.
 •  Масаж, послуги косметолога і омолоджуючи процедури.
 •  Зал для відпочинку і спілкування, кабельне телебачення, Wi-Fi.
 •  Відновлення організму за допомогою апаратного обладнання експертного класу (плазмаферез, лазерне і ультрафіолетове опромінення крові, лімфодренаж).

Профілактика алкоголізму, чи потрібна вона?

Профілактика пияцтва – це маленький, але важливий крок до збереження свого здоров’я.  Лікарі нашого центру докладно консультують пацієнтів в цьому питанні.  Ось деякі рекомендації:

 

 •  Рішуча відмова від будь-якого алкоголю, запропонованого навіть близькими людьми.
 •  Змінити оточення, на те, що підтримує тверезість свою і вашу.
 •  Наповнити своє життя інтересами: спорт, хобі, подорожі, робота.

Важлива інформація!

У нашій клініці «MedicoMente» немає примусового або амбулаторного лікування.  Проводиться лікування алкоголізму в стаціонарі і тільки з добровільної згоди пацієнта.

 

Вартість послуг розраховується для кожного пацієнта індивідуально згідно прайс-листа клініки, програми лікування і стану при надходженні.

 

Варто відзначити привілеї нашого центру:

 

 •  Цілодобовий контроль фахівців.
 •  Конфіденційність, безпека.
 •  Додаткова діагностика і лікування супутніх захворювань.
 •  Широкий штат лікарів (з досвідом більш 10 років і міжнародної стажуванням).
 •  Сучасне обладнання згідно критеріїв МОЗ України.
 •  Місцезнаходження (в 30-40 хвилинах їзди від центру м.Києва).
 •  Трансфер з ж / д вокзалу і аеропортів м.Києва.
 •  Успішне працюємо не тільки з жителями України.

 

Ми разом з вами націлені на результат – відновлення здоров’я, особистості і інтересу до життя!

 

Ознайомтеся з програмою терапії на безкоштовній консультації по телефону +380 (95) 550 8525!

 

Ви не самотні, ми готові допомогти Вам, зверніться до нас!

Відгуки пацієнтів

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше