Аверсивна терапія

Що таке аверсивна терапія?

Найчастіше при лікуванні залежності від наркотиків і алкоголю фахівцями використовуються такі медпрепарати, як налтрексон і дисульфірам.


Вживання алкогольних напоїв – найпростіший і легальний спосіб для досягнення стану ейфорії і отримання так званого задоволення. Якщо людина регулярно вживає напої, які містять алкоголь він стає залежним. Організм адаптується до прийому препаратів, внаслідок чого потрібне постійне підвищення дозування. В процесі розвитку залежності особистість людини змінюється, з’являються проблеми у взаєминах з членами сім’ї, друзями, колегами. Контроль над перебігом життя зникає.


Стан фізичного здоров’я суттєво порушується. В першу чергу це позначається на роботі нирок, печінки, судинної і нервової системах. Збільшується ризик виникнення серйозних хронічних хвороб, що вимагають дорогого і тривалого лікування.

Процес лікування

Аверсивна терапія дозволяє виробити у людини відразу до спиртного на рівні підсвідомості. Ефект досягається за рахунок формування негативного рефлексу до смаку, запаху і вживання в цілому спиртовмісних продуктів.


У лікування включений і прийом препаратів (наприклад, дисульфірам), що викликають непереносимість алкоголю на фізичному рівні. Результат досягається за рахунок порушення обмінних процесів, під час яких утворюються токсини. Завдяки цьому, після прийому навіть незначної дози спиртного, відбувається різке погіршення стану замість задоволення, як було раніше.


Після закінчення процедур у людини зникає бажання пити. Для закріплення ефекту проводиться психотерапія.


Щоб знизити потребу в прийомі алкоголю і підвищити антикрейвінговий ефект («крейвінг» – сильна тяга), фахівці можуть призначити блокатор опіоїдних рецепторів – препарат налтрексон. Такий підхід особливо актуальний, якщо у людини крім залежності спостерігаються характерні розлади психіки.


Після проведення терапії хворому моделюється звична для нього обстановка. Але контакт з алкоголем у пацієнта більше не викликає очікуваного ефекту. Навпаки, залежний відчуває дискомфорт, що виявляється слабкістю, нападами нудоти, запамороченням, можливо непритомністю.


При лікуванні кокаїнової залежності метод аверсивної терапії також дає позитивний результат. Дісульфірам притупляє потребу в постійному вживанні наркотика шляхом зміни характеру наркотичного сп’яніння. В підсумку, психостимулятор більше не викликає звичних для людини відчуттів.


Першим, найбільш складним кроком на шляху до одужання є усвідомлене бажання хворого знову отримати контроль і повернутися до нормального життя.

Аверсивна терапія в MeдікоМенте:

  1. Разовий вихід алкоголіка із запою, в більшості випадків, не дає належного результату. А веде до безглуздих матеріальних витрат і відсутності надії на порятунок від залежності. Ми пропонуємо комплексне лікування.
  2. Первинна консультація і повна діагностика дозволяє отримати максимально точну інформацію про здоров’я пацієнта, поставити діагноз і підібрати ефективну терапію для отримання довгострокового результату.
  3. Детоксикація в палаті інтенсивної терапії з постійним контролем функціональних і життєвих показників – обов’язковий захід на шляху до одужання. Після того, як стан пацієнта стабілізується, а з організму будуть виведені токсини (займає не менше 5 днів), проводиться відновний етап, що передує аверсивну терапію. Хворий знаходиться в палаті готельного типу. Йому призначаються лімфодренаж, УФО крові, плазмаферез (екстракорпоральні процедури), масаж.

    Головне завдання на цьому етапі лікування полягає в нормалізації роботи печінки, травної та серцево-судинної систем, відновлення іонного і кислотно лужного складів крові, забезпеченні достатньої кількості мікроелементів і вітамінів. Особливо уважно ми ставимося і до нормалізації гормонального фону, режиму сну, функціонуванню імунної системи.

  4. Для підкріплення аверсивної терапії проводиться фармакологічна блокада з застосуванням таблетованих засобів, установка спеціальних імплантатів (надходження препаратів відбувається поступово), депо-ін’єкцій. Ми використовуємо виключно сертифіковані оригінальні медпрепарати.
  5. Протягом року пацієнт знаходиться на амбулаторному спостереженні. Здійснюється лікарський контроль результатів терапії, проводиться психотерапевтичне лікування, психологічна підтримка не тільки залежним, але і їх близьким. Якщо потрібно, імпланти оновлюються. При досить високому рівні мотивації пацієнта є всі шанси, що до своєї згубної пристрасті він більше не повернеться.

 

Ми надаємо ефективну допомогу всім, хто не може впоратися з негативними наслідками, викликаними алкоголізмом, допомагаємо налагодити взаємини з близькими людьми, повернутися в соціум до нормального життя.

 

За допомогою в МедікоМенте звертайтеся по вказаному телефону, або заповнюйте форму на сайті.

Не доводьте ситуацію до критичної точки. Телефонуйте і ми допоможемо!

Інші процедури

Позбавлення від алкоголізму: де і як отримати допомогу

Вживання алкоголю супроводжує людину практично все життя. Але грань вживання і зловживання видно в першу чергу лікаря. Як позбутися від алкоголізму? Клініка медікоментов бере на себе задачу виявлення і позбавлення від алкогольної залежності.

Детальніше
Ігроманія: чи така нешкідлива і як з нею впоратися

Про те, що людина любить грати, відомо з часів пірамід. Однак прогрес диктує нам нові умови існування. Тепер проблема ігрової залежності розглядається як захворювання і підлягає лікуванню. Наша клініка береться за лікування ігроманії з таким ж високим ступенем відповідальності, як і наркоманії та алкоголізму, не вважаючи цю залежність чимось легким…

Детальніше
Як безболісно, безпечно і в комфортабельних умовах позбутися наркотичної залежності?

Проблема наркозависимости имеет десятки причин и последствий. Задача нашей клиники – найти пути решения как можно быстрее, эффективнее и в достойных условиях!

Детальніше
Імпланти

Цей вид лікарської форми добре переноситься. Завдяки їм рецидив можна запобігти, особливо якщо у пацієнта є багатолікарська залежність.

Детальніше