Лікування підліткового алкоголізму | MedicoMente – Київ, Україна

Підлітковий алкоголізм і його лікування – серйозна медико-соціальна проблема, важко сприймається як батьками, так і самими юними пацієнтами. Завдання нашої клініки “MedicoMente” – швидко, безпечно і безболісно допомогти у розв’язанні такої серйозної проблеми, вилікувати підлітка і допомогти його родині у виниклій біді.

Підлітковий алкоголізм, з чим маємо справу

Підлітковий (дитячий) алкоголізм – важка психічна залежність з переходом в хронічну стадію (різновид токсикоманії), що характеризується пристрастю до вживання алкогольних напоїв особами підліткового віку. Скрутний з виявлення та лікування, небезпечний по швидкості формування фізичної й психічної компонентів залежно, з важкими медико-соціальними та медико-біологічними наслідками вид алкоголізму.

Причини алкогольної залежності

Алкоголізм у підлітка (дитини) є наслідком таких причин:

 

 • психологічні чинники (депресія, почуття самотності та нерозуміння в родині, інтерес, вплив однолітків, неможливість відмови, реклама алкоголю, наслідування старшим і бажання швидше вирости, які зловживають алкоголем родичі);
 • фізіологічні чинники (слабка опірність організму, що росте, швидке звикання і зростальниа толерантність до алкоголю);
 • соціальні чинники (доступність, популярність, постійна і повсюдна реклама алкоголю, соціальне оточення)
 • сім’я (батьки – алкоголіки, найчастіше вживання слабоалкогольних напоїв не сприймається небезпечними для дитини).

 Підліткова алкогольна залежність розвивається інтенсивніше ніж у дорослих, тому що багато органів та системи тільки формуються, що стає основною проблемою в лікуванні й відновленні організму.

 


Лікування підліткової алкогольної залежності вимагає особливої делікатності та високого професіоналізму лікарів.

Стадії алкогольної залежності

Випивати підліток може почати з інтересу, «за компанію» і тут завдання батьків, вчителів і найближчого оточення не упустити момент, відразу звертатися за допомогою до фахівців в спеціалізовану медичну клініку.

 


0 стадія: випадкове або ситуаційне вживання підлітком (дитиною) невеликих порцій алкоголю (наприклад: пиво, слабоалкогольні напої, алкогольні коктейлі) з легкої психологічною залежністю. Стадія небезпечна втратою контролю вживання і переходу на наступну стадію залежності.

 


1 стадія: психічна залежність від алкоголю. Характерні риси: нав’язливе бажання вживання алкоголю, перехід на великі дози й міцні напої, втрата відповідної реакції організму (нудота, блювота) на надлишок алкоголю зміна толерантності й реактивності до алкоголю.

 


2 стадія: фізична і психічна залежність від алкоголю. Характерні риси: систематичне вживання спиртних напоїв у зв’язку з соматичним станом, гормональними порушеннями, похмільний синдром – запої, алкогольний психоз, делірій.

 


3 стадія: фізіологічні зміни – крайній ступінь залежності. Характерні риси: відсутність стійкості до алкоголю, нерозбірливість в уживаній спиртному, повна фізична залежність, психосоматичні порушення (деградація особистості, незворотні ураження центральної нервової системи, головного мозку, шлунково-кишкового тракту, кровоносної системи та ін. органів).

 


Лікуванням алкоголізму можна зайнятися на будь-який з цих стадій, але на ранніх стадіях легше і швидше досягти стійкого результату.

Симптоми алкогольної залежності

Ознаки вживання алкоголю підлітком:

 

 • характерний запах алкоголю;
 • втрата координації;
 • агресія;
 • зміна оточення (сумнівні компанії) ;
 • проблеми з навчанням, конфлікти в навчальному закладі;
 • асоціальний спосіб життя;
 • зміна звичок і потреб;
 • заперечення проблеми, спроби виправдатися;
 • неохайність;
 • пропадає речі та цінності з дому.

 


Будь-який з цих симптомів повинен насторожити й, якщо виникли підозри, то відразу звертайтеся на консультацію до лікаря нарколога. Фахівці клініки допоможуть розібратися в ситуації, діагностувати проблему, мотивувати підлітка до лікування.

Наслідки вживання алкоголю підлітками

Будь-який алкоголь згубний для зростаючого організму!

 


Він не дає шансів вирости повноцінним психічно і фізично!

 


Деградують всі органи й системи, закладається функціональна деформація організму маленької людини:

 

 • Шлунково-кишковий тракт (гастрит, дистрофія і цироз печінки);
 • Гормональна регуляція (цукровий діабет, панкреатит);
 • Серцево-судинна система (міокардіодистрофія – незапальне ураження серцевого м’яза, варикозне розширення вен);
 • Психіка (важкі психічні захворювання);
 • Вища нервова діяльність (зниження мозкової активності, погіршення пам’яті, формування пристрасті до алкоголю);
 • Поведінкова деградація (призводить до раннього статевого життя, вагітності, супутніх захворювань, таким як СНІД, венеричних та інфекційних захворювань).

 


Лікування підліткового алкоголізму, як і дитячого – багатопрофільна завдання, з якою успішно справляються наші фахівці.

Детально про лікування підліткового алкоголізму в клініці “MedicoMente” (м.Київ)

Процес лікування алкоголізму у підлітків починається з безоплатної первинної консультації.

 


Прийом веде лікар нарколог, який надає допомогу підлітку (дитині) з першої зустрічі та до закінчення курсу терапії. Враховуються всі особливості дитячої та підліткової психіки. При необхідності проводяться сімейні сеанси психотерапії.

 


Обов’язково проводиться комплексне обстеження стану організму. Аналізи, тести на алкоголь, УЗД, ЕКГ, огляд у терапевта та інших профільних лікарів (при необхідності).

 


Складається детальний план лікування і подальшої реабілітації.

 


Проводяться такі етапи лікування підліткового алкоголізму в клініці:

 

 • мотивація;
 • детоксикація;
 • психотерапія;
 • медикаментозна терапія з урахуванням віку пацієнта і стадії залежності;
 • додаткова терапія (опціонально за показаннями).

 

 

Клініка «MedicoMente» проводить підтримувальну терапію протягом року (амбулаторний етап) у вигляді консультацій і спостережень навіть після повного позбавлення від алкогольної залежності.

 


У нашій клініці немає примусових заходів медичного характеру, а терапія проводиться комфортному стаціонарі, що гарантує контроль одужання і 100% результат. У клініці максимально комфортні умови розміщення (рівень готелю 4 + ★):

 

 • 1-3-х місцеві, палати Люкс і ВІП рівня.
 • ресторанне харчування, а при необхідності – дієтичне.
 • 24/7 охорона і спостереження.
 • повна конфіденційність.
 • масаж, фізіотерапія.
 • лаунж-зона для відпочинку і спілкування.
 • спортивний і тренажерний зал.
 • Wi-Fi, кабельне TV.

 

 

Вартість послуг розраховується для кожного пацієнта індивідуально згідно з прайс-листом клініки, програми лікування і стану при надходженні.

Повний прайс-лист послуг нашої клініки: https://medicomente.com/price-page-uk/

 

 

Записатися до нас просто:

 


 

Прийом проводиться в Києві, а точніше:

08340, Україна, Київська область, Бориспільський район, с / з Гнідинської, с / т «Калина», вул. Медова, 10.

 

 

Довіртеся досвідченим лікарям нашої клініки!
Ми повернемо тверезу, повноцінне життя і здоров’я вашій дитині!

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Лікування метадонової залежності в клініці MedicoMente – Київ, Україна

У людей складається хибне уявлення про те, що метадон може бути використаний як замінник або медичний препарат здатний позбавити, або розв’язати проблему залежності до важких наркотиків. Не варто забувати, що навіть його короткочасне застосування призводить до ще більш вираженою за ступенем тяжкості залежності.

Детальніше
Зняття наркотичного абстинентного синдрому | MedicoMente – Київ, Україна

Вживання наркотичних речовин веде до гострої, а потім і хронічної інтоксикації, викликає сильну фізичну і психічну (тягу) залежність. Різке припинення (скасування) вживання нарковмісних речовин призводить до хворобливого стану – зламу (абстинентному синдрому). Вийти з цього глухого кута Вам або Вашій близькій людині допоможуть фахівці клініки «МедікоМенте» Київ, Україна.

Детальніше
Детоксикація від нарковмісних препаратів в клініці “Medicomente” – Київ, Україна

Детоксикація від нарковмісних субстанцій і психоактивних речовин – важливий і обов’язковий етап лікування пацієнтів з наркотичною залежністю. На цьому етапі проводиться «очищення» організм від самих психоактивних речовин і токсинів утворюються на тлі їх розпаду. Адсорбція, виведення і нейтралізація продуктів їх деструкції. Купірування (зняття) гострого абстинентного синдрому, стабілізація фізіологічних функцій органів…

Детальніше
Профілактика алкоголізму в клініці MedicoMente – Київ, Україна

Профілактика алкогольної залежності, як і будь-який інший хронічної хвороби, важлива й обов’язкова. Профілактичні завдання спрямовані на зниження факторів веде до вживання алкоголю, раннє виявлення залежності та створення сприятливого соціального середовища для одужання пацієнта.

Детальніше