Напади панічної атаки сьогодні стали ще поширенішою проблемою та все частіше трапляються у жителів мегаполісів. Спонтанне почуття тривожності, страху, запаморочення, тремтіння в тілі, прискорене серцебиття, озноб, суїцидальні думки. З одного боку це нешкідливий стан, а ось повноцінний діагноз – панічні атаки з переліченими вище проявами можуть стати причиною розвитку ще більш серйозних порушень.
Далеко не кожна людина може впоратися з нападами паніки самостійно, а їхнє тривале й постійне повторення може завдати серйозної шкоди нервовій системі та загальному стану здоров’я людини.
Лікуванням панічних атак займаються у Києві у клініці «МедікоМенте». Фахівці клініки використовують індивідуальний підхід до кожного пацієнта та пропонують комплексну терапію, яка дає максимально позитивні результати лікування.
Що таке панічна атака
Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами. Атака може початися з прояву різних фізіологічних нездужань, триватиме близько тридцяти хвилин, завершується, залишаючи за собою відчуття безпорадності та страху перед можливим повторенням.
Панічні напади можуть бути ускладнені:
- агорафобією – страхом виходити на вулицю;
- клаустрофобією – страхом замкнутих просторів;
- авіафобією – страхом авіа перельотів;
- проявом глибокої депресії.
Подібні напади, тривалістю рік чи більше, називаються панічним розладом.
Симптоми та ознаки, за якими можна розпізнати панічну атаку
Найголовнішою ознакою панічної атаки у будь-який час доби є напад раптової тривоги та характеризується наступними симптомами та їх поєднанням:
- раптове почуття страху та тривоги, страх смерті;
- прискорене серцебиття, болі за грудиною;
- нестача повітря, прискорене дихання;
- запаморочення та загальна слабкість;
- гіпергідроз, пітливість, озноб;
- підвищення або зниження тиску;
- ватяні ноги, оніміння кінцівок;
- відчуття дереалізації.
Ці стани можуть наскочити спонтанно, у будь-який час і в будь-якому місці. Вегетативний криз може тривати від кількох хвилин до кількох годин. У середньому, стан триває близько пів години.
Сама атака не приносить шкоди для організму. Однак, її регулярне повторення та соматичні прояви можуть призводити до негативних наслідків, розвитку фобій, неврозів та депресивних станів.
Причини виникнення панічної атаки
На цей час причини виникнення тривожних розладів активно досліджуються. За спостереженнями медиків, ці вегетативні прояви дуже часто зустрічаються у пацієнтів з діагнозом – вегетосудинна дистонія. Приступ неконтрольованої паніки може виникати й у людей, які тривалий час перебувають у стані стресу, або у тих, хто переніс якісь психічні захворювання.
Можливими причинами появи панічних атак можуть бути такі:
- психічні захворювання;
- часті стреси;
- справжня депресія;
- нестача сну, перевтома;
- неконтрольована підвищена тривожность;
- порушення роботи центральної нервової системи;
- генетична схильність;
- вагітність, пологи, лактація;
- патології серцевої та ендокринної систем.
Іноді причиною нападів можуть стати також гормональні порушення та деякі соматичні захворювання. Наприклад: серцево-судинної, дихальної, ендокринної системи. Також вегетативні кризи можуть виникати у вигляді побічних ефектів від прийому деяких лікарських засобів, наркотиків, зловживання алкоголем.
Методи та підходи, що використовуються для лікування панічних атак
Відповідний метод лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта лікарем психіатром-психотерапевтом. Кожна програма найчастіше складається з наступних етапів: діагностика організму, виявлення основних симптомів та проявів хвороби, робота з першопричинами та тригерами атак.
Після встановлення відповідного діагнозу, важливо виключити соматичні причини. Для цього пацієнту призначають додаткові лабораторні та інструментальні дослідження. При лікуванні панічних розладів використовуються психотерапевтичні методи, які дозволяють розібратися в причинах тривожності, опрацювати нові реакції на події, що травмують, і успішно справлятися з нападами тривоги.
Медикаментозна терапія призначається виключно лікарем-психіатром на основі проведених досліджень. При досить виражених симптомах та проявах захворювання можуть призначатися такі засоби, як: бета-адреноблокатори, транквілізатори, антидепресанти.
Фармако-гіпнотичний вплив дозволяє пацієнту поринути в розслаблений стан і активно опрацювати причини, які призвели до виникнення тривожності.
Клінічний гіпноз дає позитивний ефект практично при будь-якому захворюванні, пов’язаному з порушенням регуляторних функцій центральної нервової системи.
Психоделічні сесії на фоні застосування психоделічних речовин занурюють людину в глибини власної підсвідомості, й можуть раз і назавжди позбавити людину психічних подразників у майбутньому.
Переваги комплексного підходу при лікуванні панічних атак у клініці «МедікоМенте»
Як правило, оптимальним є комплексне лікування кризів. Фахівці клініки «МедікоМенте» пропонують перевірені та ефективні методики комплексного лікування панічних атак. У сучасній клініці створено комфортні умови для діагностики та лікування панічних розладів.
Лікарями клініки використовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта, застосовуються додаткові інструментальні та лабораторні методики досліджень для встановлення точного діагнозу та призначення максимально ефективного курсу терапії.
Клініка надає пацієнтам такі послуги: безкоштовна консультація кваліфікованого лікаря (на першому етапі); повну діагностику стану пацієнта; медикаментозну терапію (за показаннями); курс спеціалізованої психотерапії; стаціонарного лікування відбувається у палатах типу готельних номерів; пацієнт проходить додатковий курс фізіопроцедур; специфічні методи профілактики.
Програма лікування підбирається та розраховується індивідуально для кожного пацієнта. Звертаючись за допомогою до лікаря психотерапевта до спеціалізованої клініки для лікування панічних атак, людина може значно прискорити час на одужання та значно покращити рівень та якість життя.
Повний прайс-лист послуг клініки: https://medicomente.com/price-page/
Записатися до нас просто:
- зателефонуйте за номером +38-095 -550-85-25
або - напишіть на E-mail: info@medicomente.com
або - заповніть форму на сайті клініки https://medicomente.com/kontakty/
Прийом проводять за адресою:
вул. Медова, 10, с/т «Калина», с/с Гнідинської, Бориспільський район, Київська область
Відгуки пацієнтів про лікування залежностей
Інші процедури
Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна
Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна
Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну
Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками
Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.