Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися за кваліфікованою допомогою.

 

Одним з основних і досить ефективних методів лікування наркоманії є її медикаментозне лікування, яке допомагає очистити організм від наркотичних речовин, що накопичилися, й відновити його нормальне функціонування. У клініці “МедікоМенте” у Києві можна пройти індивідуально підібрану програму лікування, із застосуванням комплексної терапії, у тому числі підібрану фахівцями медикаментозну та апаратну терапію.

Що таке наркотична залежність?

Наркоманія є хворобою, що характеризується пристрастю людини до наркотичних і психотропних речовин, які вживаються у різний спосіб досягнення стану ейфорії та впливають на свідомість людини. Внаслідок частого вживання наркотичних речовин розвивається важка форма фізичної та психологічної залежності. Однак, попри всю складність залежності та подальші негативні наслідки, важливо зазначити, що при правильному та своєчасному підході дана хвороба піддається лікуванню зі збереженням тривалої ремісії. Тому дуже важливо звертатися за медичною допомогою на ранніх стадіях розвитку захворювання.

Стадії розвитку наркоманії

Залежність до наркотиків розвивається за певними стадіями:

 

  • 1 стадія – початок вживання наркотиків для отримання почуття кайфу, поступове підвищення доз, вживання препаратів з сильнішим впливом на свідомість і організм в цілому.
  • 2 стадія – розвитку фізичної залежності до наркотику. Без речовин вже стає неможливим підтримання оптимального стану організму, з’являється втрата залежною людиною контролю за собою.
  • 3 стадія – повна залежність. Ця стадія характеризується змінами у роботі всього організму, які призводять до порушень роботи мозку, розвитку супутніх захворювань.
  • 4 стадія – є складовою й найбільш небезпечною. Наркотик вже сприймається як ліки, які необхідно вживати регулярно. Відбувається збої в роботі всього організму, а відсутність кваліфікованої медичної допомоги на даному етапі може призвести до смерті.

Наслідки зловживання наркотиками

Наслідки для організму можуть бути різними, проте виділимо три основні сценарії можливих наслідків від прийому наркотиків:

 

  • у першому випадку – відбуваються оборотні зміни в організмі, що піддаються самовідновленню при скасуванні прийому наркотиків.
  • про другий випадок – відновити організм досить складно, при цьому потрібне тривале спеціалізоване лікування.
  • третій етап супроводжується незворотними наслідками, які усунути практично неможливо, потрібне тривале та витратне лікування для підтримки життєдіяльності людини надалі.

 

До загальних наслідків можна віднести такі:

 

  • Порушення роботи центральної нервової системи;
  • Захворювання серцево-судинної системи;
  • Ураження печінки (гепатити, цирози);
  • Інфекційні та венеричні захворювання, у тому числі СНІД;
  • Розвиток токсичної енцефалопатії;
  • Неадекватна неконтрольована поведінка (гнів, апатія, сонливість);
  • Розвиток деградації особистості.

 

При цьому важливо розуміти, що сьогодні існують різні види наркотиків, прийом яких може викликати різні наслідки на організм людини в цілому.

Основні види наркотиків та їх вплив на організм

Поширеними речовинами серед наркоспоживачів є:

 

  • Каннабіноїди (марихуана, гашиш) – їх часто називають «травкою», оскільки готуються вони з рослини коноплі, призводять до почуття ейфорії та уповільнення реакцій.
  • Стимулятори (кокаїн, амфетамін) – наркотики у вигляді порошку, застосовуються інтроназально, спочатку викликають активний ефект, що бадьорить, який незабаром змінюється повним виснаженням і глибокою депресією.
  • Опіати (опій, героїн, морфін, метадон) – мають високу вартість, найчастіше застосовуються внутрішньовенно, дають розслаблюючий ейфоричний ефект, зменшують чутливість до болю, швидко викликаю до себе звикання.
  • Бензодіазепіни, транквілізатори та барбітурати – можуть бути призначені лікарем як заспокійливий засіб або анестетик для лікування різних станів, проте їх неконтрольоване застосування призводить до залежності та численних побічних ефектів.

 

Враховуючи, що наркотики характеризуються різним ступенем дії на людський організм, існують певні стандартні методики усунення цього виду залежностей, їх найбільш ефективною є медикаментозне лікування наркотичної залежності.

Медикаментозне лікування наркоманії та його різновиди

При лікуванні наркоманії найбільш ефективним є комплексний підхід, що включає застосування різних методик, серед яких найбільш результативною є медикаментозна терапія. Однак думка, що за допомогою медикаментів можна назавжди вилікувати людину від наркотичної залежності – помилкова. При цьому медикаментозний вплив є дуже важливим етапом лікування, що дозволяє значно покращити загальний стан організму, провести якісну детоксикацію та усунути фізичну залежність. Але домогтися повного одужання за допомогою одних тільки медикаментів практично неможливо.

 

Лікування наркоманії медикаментами відбувається поетапно та може включати наступний комплекс різних процедур:

 

  • Детоксикація організму та усунення абстинентного синдрому – це стан, який виникає у разі зниження дозувань наркотичних речовин або при повній відмові від наркотиків, часто називається «ломка». Синдром характеризується сильними фізичними муками, та без кваліфікованої допомоги може тривати досить довго. Для безболісного зняття ломки та припинення прийому наркотиків допоможе специфічна детоксикація організму. Призначається інфузійна терапія у поєднанні з сечогінними засобами та препаратами для корекції загального стану, що допоможе швидко вивести з організму токсичні речовини, що накопичилися. Для стабілізації психологічного стану призначаються препарати, що відновлюють роботу ЦНС.
  • Терапія, спрямована на відновлення органів та систем. При тривалому вживанні наркотиків виникає ушкодження внутрішніх органів. Для відновлення втрачених функцій призначається курс лікувальних крапельниць, до складу яких можуть входити такі групи препаратів, як: сорбенти, гепатопротектори, кардіостимулятори, комплекси вітамінів, ліки для покращення роботи головного мозку та зміцнення судин тощо. Усі пацієнту призначаються суто індивідуально, лише після повного обстеження та діагностики організму.
  • Підшивка специфічних блокаторів. Застосовується в основному для осіб, які вживали опіоїди. За допомогою препаратів створюється блок ефекту ейфорії від прийому наркотиків. За такого сценарію навіть зірвавшись на новий прийом опіатів, людина не відчує звичного почуття насолоди та прийом наркотиків повністю втратить свій сенс.

 

Будь-який етап терапії із застосуванням медикаментів має супроводжуватися якісною психологічною підтримкою, спрямованою на мотивацію пацієнта та зміну його світогляду. Без сеансів психотерапії досить складно отримати швидкий позитивний результат. При цьому, дуже важливо особисте бажання пацієнта домогтися якнайшвидшого одужання.

Плюси та мінуси лікування наркоманії медикаментами

Основними перевагами медикаментозного лікування наркоманії є:

 

  • Опіоїдна детоксикація дозволяє повністю та безболісно позбутися болісних фізичних наслідків відмови від наркотиків.
  • Заспокійливі препарати досить ефективні у постдетоксикаційний період, допомагають усунути поведінкові розлади, призводять до нормалізації психічного стану, нормалізують сон.
  • Є ефективним компонентом проведення протирецидивної терапії.

 

Недоліки медикаментозного лікування:

 

  • Медикаментозне лікування наркотичної залежності здебільшого спрямоване на усунення симптоматичних наслідків від прийому наркотиків у вигляді абстинентного синдрому, проте практично не впливає на психологічний стан залежного. Воно завжди має слідувати паралельно із сеансами психотерапії.
  • Пацієнти, які проходять курс лікування залежності за допомогою досить сильних препаратів, можуть прийняти занадто велике дозування, яке може призвести до серйозних побічних ефектів та різкого погіршення стану хворого.
  • Медикаментозне лікування наркоманії є досить ефективним, проте показано лише під суворим контролем та спостереженням висококваліфікованого лікаря, є лише одним з етапів комплексного лікування наркотичної залежності.

Медикаментозне лікування наркотичної залежності у клініці «МедікоМенте» у Києві

У клініці “МедікоМенте” пацієнти можуть отримати комплексне лікування наркозалежності в комфортних стаціонарних умовах, з індивідуальним підходом до кожного клієнта. З хворими працюють наркологи-психотерапевти, які становлять схему комплексної терапії, що включає такі етапи:

 

  • Мотивацію;
  • Детоксикацію;
  • Сеанси психотерапії;
  • Ібогаїн терапію;
  • Підшивку Налтрексону;
  • Інші універсальні методи лікування.

 

Пацієнтам надається цілодобове спостереження фахівців, великий штат лікарів, сучасне обладнання, повна безпека та конфіденційність. Фахівці центру супроводжують пацієнта від початку лікування до досягнення значних результатів, що свідчать про перемогу над наркозалежністю.

 

 

 

Як до нас записатися:

 

 

+ 38(095) 550-85-25

 

info@medicomente.com

 

https://medicomente.com/kontakty/

 

Ми в соцмережах, Телеграм, Вайбер, Вотсап

 

 

Наша адреса: Київськая область, Бориспільський район, с/з Гнідинська, с/т «Калина», вул. Медова, 10. Метро Славутич (Дачі Осокорки).

 

Геолокація – https://goo.gl/maps/P43nf3pTq55z9d3c6 

 

Трансфер з вокзалів та аеропортів м. Києва за домовленістю.

 

 

У нас є знання та досвід, щоб ви відчули радість та унікальність кожного прожитого дня!

 

Ми допоможемо вам стати щасливою та впевненою в собі людиною!

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше