Методи лікування алкоголізму в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Лікування алкогольної залежності ефективно, коли воно проводиться комплексно. В комплексну програму входять: психологічна мотивація, детоксикація, повне лабораторне та діагностичне обстеження органів і систем, стабілізація і відновлення функцій організму, медикаментозне та фізіотерапевтичне відновлення, підтримуюча терапія, адаптація та соціалізація пацієнта.

 


Щоб процес зняття залежності протікав, яка мога легше і були виключені рецидиви, хворий повинен проходити лікування в стаціонарі. Лікарі нашої клініки «MedicoMente» проводять лікування пацієнтів з алкогольною залежністю у максимальному комфорті і безпеці для самого пацієнта, використовують сучасні методи лікування, досвід медичного персоналу та цілодобовий контроль допоможуть впоратися з настільки делікатною проблемою і перемогти залежність.

Які методи застосовуємо в “MedicoMente”

Методи лікування алкоголізму застосовуються такі:

 

 • Детоксикація – очищення організму від алкоголю і супутніх токсинів, виведення з гострих станів, стабілізація організму, допомога і попередження в розвитку абстинентного синдрому або синдрому відміни.
 • Психотерапія – підтримка лікаря – психіатра, психотерапевта на всіх етапах лікування алкоголізму (психокорекція, класичні методики, гіпноз, в т.ч. фармакологічний).
 • Медикаментозна терапія (ібогаін терапія, аверсивная терапія, імпланти).
 • Апаратна терапія – відновлення організму за допомогою сучасного спеціалізованого медичного та фізіотерапевтичного обладнання.
 • Додаткова терапія – лікування супутніх захворювань, фізіопроцедури, різні види масажу, лікувальна гімнастика, інше.

 

 

Розглянемо основні методи.

Детоксикація при лікуванні алкоголізму

Детоксикації відводиться важлива роль в якнайшвидшій очищення і початку відновних процесів в організмі.

 


У клініці ефективно застосовуються такі методики:

 


Пом’якшення гострих алкогольних розладів:

 

 • Інфузійна терапія з обов’язковим введенням противосудомних, противотревожних, седативних, снодійних, симптоматичних засобів, проводиться для зниження тривожності;
 • Для усунення наслідків зневоднення призначаються препарати збагачують організм магнієм, калієм і рідиною та іншими мікроелементами;
 • Для відновлення вітамінного балансу і нормалізації сну, призначаються вітаміни;
 • Для відновлення функцій печінки та її захисту призначаються гепатопротектори;
 • Нейрометаболіческая терапія – профілактика і лікування енцефалопатії, супутніх патологій.

 


Детоксикація організму – комплексна детоксикація із застосуванням нейролептиків, спазмолітиків, протисудомних, седативних, знеболювальних та психотропних засобів (в невеликому дозуванні) з обов’язковим урахуванням стану хворого, наявності супутніх хвороб, ступенем ураження внутрішніх органів.

Психотерапія при лікуванні алкоголізму

Психотерапія – найважливіший метод лікування від алкоголізму. З нього починається ефективний процес лікування. Перший прийом на безоплатної первинної консультації дає внутрішню мотивацію хворому, виявляються важливі чинники і внутрішні проблеми залежності.

 


Прийом веде психотерапевт, який надає допомогу пацієнтові з першої зустрічі і до закінчення курсу лікування. На всіх етапах лікування ставляться і вирішуються завдання пов’язані з розбором причин алкогольної залежності, повернення до тверезого життя, підтримка в закріпленні результату.

 


Психологічна підтримка надається і членам сім’ї хворого, близькому колі родичів та оточення.

 


В кожному окремому випадку лікар підбирає той психотерапевтичний метод, який дає максимально ефективний результат.

 


Використовуються:

 

 • психокорекція,
 • класична методика,
 • гіпноз (в т.ч. фармакологічний),
 • когнітивно-поведінкова терапія,
 • емоційно-образна терапія,
 • розслаблюючі методики.

 


Робота з психотерапевтом не менш важлива, ніж детоксикація і відновлення фізичного стану. Без психологічної допомоги лікарські препарати не завжди зможуть дати належного ефекту в повному обсязі. Завдяки психотерапії людині простіше позбутися від алкогольної залежності і закріпити отриманий результат.

 


Після закінчення основного курсу терапії проводиться психологічна підтримка пацієнта, попередження рецидивів, моніторинг свідомості, адаптація пацієнта до тверезого способу життя, сімейні сеанси.

 


У клініці психотерапія призначається спільно з лікувальною гімнастикою, різними видами масажу, фізіопроцедурами.

Медикаментозна терапія при алкоголізмі

Медикаментозні програми, які застосовуються в клініці:

 

 • Ібогаін терапія – використання алкалоїду природного походження для «перезавантаження» мозку, руйнування підсвідомих причин алкогольної залежності, зняття абстинентного синдрому;
 • Аверсивного терапія – терапія, що виробляє у хворого відразу до спиртного на рівні підсвідомості за рахунок формування негативного рефлексу до смаку, запаху і вживання в цілому спиртовмісних продуктів. Найчастіше для лікування застосовують препарати на основі дисульфіраму, еспіралі, що викликають непереносимість алкоголю на фізичному рівні. Лікування проводиться тільки під контролем лікаря для запобігання можливих ускладнень, з метою виключити всі протипоказання.
 • Імпланти – використання пролонгованої дії дисульфіраму або Еспераля (аналог) препаратів – блокаторів впливу алкоголю на біохімічному рівні (викликають реакцію на алкоголь у вигляді нудоти, блювоти, задишки, запаморочення, гіперемії і печіння шкірних покривів, і інших соматичних симптомів). Лікування проводиться тільки під контролем лікаря, щоб уникнути ускладнень, так як є і протипоказання.

Апаратна терапія при алкоголізмі

Відновлення організму за допомогою сучасного обладнання проводиться із застосуванням екстракорпоральних методів:

 

 • Плазмаферез (мікрофільтрація і часткове видалення плазми, що містить токсини, алергени, залишки медичних і наркотичних речовин),
 • Гемосорбция (позанирковим очищення крові від токсинів за допомогою сорбентів),
 • Дазерне та ультрафіолетове опромінення крові,
 • Електро-нейро-краніостімуляція і електро-нейро модуляція,
 • Лімфодренаж і пресотерапія.

 


Усі методи і процедури, які призначаються, проводяться досвідченими лікарями. Хворий перебуває під цілодобовим медичним контролем.

 


Контроль триває і після виписки. Протягом року, при необхідності і довше, проводиться контроль стану здоров’я, здійснюється підтримка і допомога у вирішенні виниклих труднощів.

Ми знаємо, як Вам допомогти!

Записатися до нас просто:

 

Відгуки пацієнтів про лікування алкоголізму

Інші процедури

Зняття наркотичного абстинентного синдрому | MedicoMente – Київ, Україна

Вживання наркотичних речовин веде до гострої, а потім і хронічної інтоксикації, викликає сильну фізичну і психічну (тягу) залежність. Різке припинення (скасування) вживання нарковмісних речовин призводить до хворобливого стану – зламу (абстинентному синдрому). Вийти з цього глухого кута Вам або Вашій близькій людині допоможуть фахівці клініки «МедікоМенте» Київ, Україна.

Детальніше
Детоксикація від нарковмісних препаратів в клініці “Medicomente” – Київ, Україна

Детоксикація від нарковмісних субстанцій і психоактивних речовин – важливий і обов’язковий етап лікування пацієнтів з наркотичною залежністю. На цьому етапі проводиться «очищення» організм від самих психоактивних речовин і токсинів утворюються на тлі їх розпаду. Адсорбція, виведення і нейтралізація продуктів їх деструкції. Купірування (зняття) гострого абстинентного синдрому, стабілізація фізіологічних функцій органів…

Детальніше
Профілактика алкоголізму в клініці MedicoMente – Київ, Україна

Профілактика алкогольної залежності, як і будь-який інший хронічної хвороби, важлива й обов’язкова. Профілактичні завдання спрямовані на зниження факторів веде до вживання алкоголю, раннє виявлення залежності та створення сприятливого соціального середовища для одужання пацієнта.

Детальніше
Лікування підліткового алкоголізму | MedicoMente – Київ, Україна

Підлітковий алкоголізм і його лікування – серйозна медико-соціальна проблема, важко сприймається як батьками, так і самими юними пацієнтами. Завдання нашої клініки “MedicoMente” – швидко, безпечно і безболісно допомогти у розв’язанні такої серйозної проблеми, вилікувати підлітка і допомогти його родині у виниклій біді.

Детальніше