Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Короткочасні порушення сну може відчувати кожна людина протягом життя, та ця проблема найбільш часто зустрічається серед людей будь-якого віку й професій. Однак у випадку, коли такі розлади продовжуються протягом тривалого проміжку часу, це вже переходить у стадію хронічного безсоння, що є досить небезпечним захворюванням, знижуючи працездатність і негативно впливаючи на психіку та весь організм людини.

 


Якщо є підозра на хронічне безсоння, слід негайно звернутися за допомогою до лікаря. Лікуванням розладів сну займаються у Києві у клініці «МедікоМенте». Кваліфіковані фахівці допоможуть діагностувати захворювання, призначать індивідуальний та найбільш оптимальний варіант його лікування.

Що таке розлад сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою. Серед людей похилого віку безсоння трапляється набагато частіше, ніж у молоді. Найчастіше причиною недуги бувають психологічні чинники.

Симптоми та ознаки, що вказують на безсоння

Характерною рисою захворювання є відсутність відновної стадії сну. Існують певні симптоми, які вказують на розлад сну:

 

 • трудність засипанням;
 • поверхневий, неспокійний сон;
 • часті пробудження серед ночі;
 • сонливість в денний час;
 • раннє пробудження, загальна тривалість якісного відпочинку не перевищує 6 годин;
 • надмірна стомлюваність;
 • підвищена емоційність.

 

 

Коли перераховані вище симптоми людина відзначає у себе не менше, ніж три рази на тиждень, протягом місяця й довше, а при цьому зовнішні подразники відсутні, в такому випадку необхідно невідкладно звертатися за спеціалізованою медичною допомогою.

 


Оскільки тривала відсутність сну може негативно позначатися на сприйнятті, запам’ятовуванні нової інформації, на психічному та загальному фізіологічному стані організму. Людина стає дратівливою, розсіяною, а у випадку, коли за людиною все частіше стали помічати її підвищену дратівливість і безпричинне невдоволення, швидше за все варто переглянути режим біологічні режими сну та відпочинку.

Часті причини, які ведуть до хронічного безсоння

Причини безсоння можуть бути різними, проте часто виділяють дві основні групи: фізіологічні та психологічні.

 


До фізіологічних причин відносяться:

 

 • хронічний больовий синдром;
 • збої в роботі ендокринних систем (гормональне безсоння);
 • хронічні захворювання (ішемія, гіпертонія, цукровий діабет);
 • порушення процесів травлення, печія, рефлюкс;
 • менопауза у жінок;
 • нічні апное (зупинка дихання уві сні).

 


До інших фізіологічних причин можна віднести синдром неспокійних ніг, дефіцит вітамінів і амінокислот в організмі, ниркову та печінкову недостатність, утруднення дихання при бронхіальній астмі.

 

 

У випадку, коли у людини немає фізіологічних патологій, але все одно є розлад сну, причини можуть бути викликані психологічними факторами:

 

 • стреси та нервова перенапруга;
 • неврологічні порушення з боку ЦНС;
 • підвищена тривожність;
 • робота в нічний час;
 • дія зовнішніх подразників;
 • залежність від снодійних препаратів і транквілізаторів.

 


Серед інших причин, які можуть призвести до інсомнії, можна віднести й безпосередньо ритм життя, часті зміни часових поясів, вживання психоактивних речовин і стимуляторів, літній вік, зловживання такими напоями як кава, енергетики, алкоголь.

Методи та підходи, що застосовуються для лікування безсоння

Якими б факторами не було викликано безсоння, при тривалій відсутності ефективної терапії є можливість отримати більш серйозні захворювання та розлади, які вимагатимуть більш серйозного та тривалого відновлення. Пройти курс лікування безсоння можна в Києві в клініці «МедікоМенте».

 


Для усунення цього виду недуги фахівцями клініки використовуються наступні методи:

 

 • Психотерапія – відіграє основну роль при лікуванні розладів сну, оскільки багато причин інсомнії лежать у сфері емоційно-психологічних проблем. Дозволяє знизити рівень тривожності, навчиться методикам релаксації та гігієни сну.
 • Фармакотерапія – застосовується у разі, коли хвороба сильно заважає нормальному життю та вже необхідне застосування специфічних лікарських препаратів, що покращують якість сну. У такому разі можуть бути призначені на короткий термін снодійні засоби, барбітурати та інколи антидепресанти. Усі препарати призначаються виключно лікарем залежно від діагнозу та поточного стану пацієнта.
 • Клінічний гіпноз – дає позитивний ефект практично при будь-якому захворюванні, пов’язаному з порушенням роботи центральної нервової системи, що допоможе якісно опрацювати проблему на більш глибокому рівні.

 


Окрім основних методів терапії можуть застосовуватися різні фізіотерапевтичні впливи: електросон, транскраніальна електростимуляція, діенцефальна електромодуляція. Усі перелічені методики показують досить непоганий ефект як монотерапія проблем сну, проте комплексне лікування інсомнії завжди є максимально ефективним.

Переваги комплексного лікування розладів сну в клініці «МедікоМенте»

Спеціалісти клініки «МедікоМенте» пропонують перевірені та ефективні методики комплексного лікування розладів сну. Методи терапії можуть поєднувати фармакологічний та не фармакологічний підхід. Лікування буде підібрано індивідуально та проводитиметься виключно відповідно до форми захворювання.

 


У сучасній клініці створено комфортні умови для повноцінної діагностики та лікування безсоння. Лікарями клініки використовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта, застосовуються інструментальні, лабораторні та інші діагностичні методики досліджень для постановки точного діагнозу та призначення максимально ефективного курсу лікування.

 

 

Клініка надає пацієнтам такі послуги: безкоштовну консультацію профільного лікаря спеціаліста (на першому етапі); повну діагностику органів та систем; медикаментозну терапію (за показаннями); курс психотерапії; стаціонарне лікування проходить у комфортних палатах, на кшталт готельних номерів; додаткові фізіотерапевтичні дії (фізіотерапія, масаж); збалансоване харчування.

 

 

Програма лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Тільки комплексне лікування хронічного безсоння із застосуванням найефективніших методик – гарантія на швидке відновлення якісного сну та загального стану організму.

 

Повний прайс-лист послуг клініки: https://medicomente.com/price-page/

 

 

Записатися до нас просто:

 

 

 

Прийом проводять за адресою:

вул. Медова, 10, с/т «Калина», с/с Гнідинської, Бориспільський район, Київська область

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше