Плазмаферез крові

Що таке плазмаферез?

Протягом життя в нашому організмі накопичується безліч токсинів, метаболітів, алергенів, ліпідів і холестерину, солей, важких металів, залишки медичних препаратів. У нормі їх виведення пов’язане з фільтраційними функціями організму, які виконують природні фільтри – печінка та нирки. Але, з часом, після низки перенесених захворювань, під впливом алергенів, в залежності від способу життя, в зв’язку з прийомом різних субстанцій і алкоголю, в тілі накопичується безліч речовин, які отруюють його, порушують нормальне функціонування організму. Наші біологічні фільтри, вже не здатні в повній мірі справлятися зі своєю функцією, в результаті: погіршується загальний стан, порушується робота органів і систем, загострюються хронічні захворювання і алергічні реакції, порушується імунітет.

Для ефективного «очищення організму» на сьогоднішній день активно застосовуються екстракорпоральні методи: плазмаферез, гемосорбція, гемодіаліз. Суть даних методів полягає в мікрофільтрації та частковому видаленні плазми, що містить токсини, метаболіти, алергени, надлишки солей і ліпідів, залишки медичних і наркотичних речовин. При цьому клітини крові і очищена плазма повертаються назад, а її віддалена фракція, заповнюється плазмозамісними розчинами «штучна плазма». Залежно від методу виділення плазми – виділяють: апаратний (мембранний) і центрифужний (седиментаційний) плазмаферез.

Як проводять плазмаферез?

У нашій клініці ми використовуємо виключно високоефективну сучасну методику апаратно-мембранної очистки крові на апараті «Гемофенікс» використовуючи оригінальні одноразові системи і фільтри, плазмозамінний концентрат ACD-A, “macopharma” (Франція). Для досягнення максимального процесу очищення плазми та активації клітин крові, паралельно застосовується внутрішньовенне лазерне та ультрафіолетове опромінення – активація клітин крові, через оптоволоконний світлодіод апарату «Лазмік-ВЛОК». Вся процедура проводиться через один периферичний внутрішньовенний катетер, її тривалість становить 1,5-2 години, при цьому вона абсолютно безпечна, безболісна і проводиться автоматично, під контролем лікаря-анестезіолога.


Після комфортного і безболісного процесу детоксикації організму від опіатів, психостимуляторів, алкоголю та медичних препаратів, ми рекомендуємо пацієнтам пройти курс додаткової очистки крові на молекулярному рівні. Плазмаферез дозволяє максимально очистити організм не тільки від наркотичних речовин і алкоголю, але і від залишкових токсинів і метаболітів, шкідливих білків і ліпідів, антигенів і антитіл, гормонів та імунних комплексів. Дана методика дозволяє максимально швидко і комфортно прискорити процес відновлення Вашого організму і його фізіологічних функцій, імунного балансу і гомеостазу, поліпшити загальний стан пацієнта.

Показання та протипоказання до проведення інтенсивної детоксикації

На сьогоднішній день в медичній практиці, показання до проведення плазмаферезу дуже широкі і застосовуються у більш ніж 200 захворюваннях і ряді порушених функцій і процесів в організмі, таких як:

 

 • різноманітні аутоімунні і запальні захворювання;
 • наслідки вірусних та інфекційних уражень;
 • атеросклеротичні і ревматоїдні порушення;
 • різні алергічні стани і інтоксикації;
 • порушення функції серця, печінки, нирок, підшлункової, щитовидної залози і надниркових залоз;
 • бронхіальна астма, дерматити, артрити, васкуліти, герпетичні інфекції;
 • розсіяний склероз, енцефалопатія, діабет та інші хронічні захворювання;
 • отруєння етиловим спиртом, похмільний синдром, наркоманія, токсикоманія.

 


Протипоказання до проведення екстракорпоральних методів очищення крові:

 

 • гострі ураження головного мозку та серця;
 • підвищена кровоточивість та важкі кровотечі;
 • некомпенсовані аритмії і низький вміст білка в плазмі крові;
 • гострі інфекційні захворювання.

 

Перед призначенням і проведенням процедури плазмаферез, ми обов’язково збираємо анамнез життя і захворювань, проводимо огляд, оцінюємо результати лабораторних аналізів і додаткових досліджень (ЕКГ, УЗДГ, рентген та інше) при необхідності.

Якщо у Вас виникли додаткові питання по даній процедурі, зверніться до фахівців клініки за кваліфікованою консультацією.

 

З повагою колектив клініки MeдікоМенте.

Інші процедури

Ігроманія: чи така нешкідлива і як з нею впоратися

Про те, що людина любить грати, відомо з часів пірамід. Однак прогрес диктує нам нові умови існування. Тепер проблема ігрової залежності розглядається як захворювання і підлягає лікуванню. Наша клініка береться за лікування ігроманії з таким ж високим ступенем відповідальності, як і наркоманії та алкоголізму, не вважаючи цю залежність чимось легким…

Детальніше
Як безболісно, безпечно і в комфортабельних умовах позбутися наркотичної залежності?

Проблема наркозависимости имеет десятки причин и последствий. Задача нашей клиники – найти пути решения как можно быстрее, эффективнее и в достойных условиях!

Детальніше
Імпланти

Цей вид лікарської форми добре переноситься. Завдяки їм рецидив можна запобігти, особливо якщо у пацієнта є багатолікарська залежність.

Детальніше
Ібогаін терапія

Терапія ібогаїном відноситься до альтернативних методів лікування різних залежностей.

Детальніше