Лікування ПТСР (посттравматичного стресового розладу) в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

В житті кожної людини відбуваються події, які так чи інакше залишають слід на його психічний стан. Якщо потрясіння було особливо сильним або людина має нестабільний емоційний фон, то у нього може розвинутися ПТС – посттравматичний синдром.

 

 

Визначення ПТС (по-іншому ПТСР – посттравматичний стресовий розлад) – психічний розлад, що розвивається після різних шокуючих подій, яке характеризується нав’язливими спогадами, нічними кошмарами, флешбеки та іншою симптоматикою. В цілому, синдром зазвичай виникає у людей, які отримали потужний травматичний досвід.

 


Дослідження показують, що ПТС найчастіше фіксують у людей, які були військовополоненими, піддавалися тортурам й іншим різновидам насильства. Ті, хто пережив пожежі, стихійні лиха та різні екстрені ситуації природного характеру, менше схильні до ризиків розвитку розлади.

Що кажуть про синдром цифри

Ризик розвитку ПТС після перенесеного фізичного насильства становить 11,9%. При зґвалтуванні ймовірність становить вже 19%. Стреси в результаті втрати близьких дуже рідко призводять до розвитку синдрому. В процентному співвідношенні це 1,3%. Найбільш схильні до розладу військовослужбовці. Через нестабільну ситуацію в Україні, у 26% військовослужбовців виявлені ознаки ПТС.

Причини виникнення посттравматичного синдрому

Привести до розвитку ПТСР можуть різні ситуації та пережиті події. У групі ризику люди, які:

 

  • стали жертвою сексуального насильства;
  • виросли в неблагополучній родині, де застосовувалися фізичне та емоційне насильство;
  • стали жертвою або свідком жорстокого злочину;
  • потрапили в автомобільну або іншу катастрофу;
  • пережили НС природного характеру;
  • побували на війні (або стали військовополоненими).

 

 

На замітку. Згідно зі статистикою посттравматичним синдромом у 2 рази частіше страждають жінки, ніж чоловіки.

 

 

Симптоми посттравматичного стресу дуже різноманітні та залежать від індивідуальних особливостей потерпілого. Перший прояв симптомів починається після 3 місяців із моменту пережитого події. Якщо пройшов рік без симптоматики, то ПТС, швидше за все, не проявиться.

 


Людина, яка пережила психологічну травму, стає тривожною та дратівливою. Дуже часто її переслідують думки і спогади про подію. В голові малюються знайомі образи, які нерідко прикрашені. Якщо потерпілий пережив насильство, пов’язане з іншою людиною, то часто йому здається, що в натовпі він бачить ту саму людину. Починаються панічні атаки. Втрачається апетит і збивається режим сну – організм починає виснажуватися, а емоційний фон стає нестабільним внаслідок відсутності нормального сну. Хворий страждає від кошмарів і дурних сновидінь.

 

 

Лікування посттравматичного стресового розладу в Києві можна пройти в клініці “МедікоМенте”. Чим раніше потерпілий звернеться за допомогою, тим швидше позбудеться від проблеми та зможе нормально жити.

Різновиди ПТС

Лікарі виділяють кілька видів посттравматичного синдрому:

 

  • Гострий. Тривалість синдрому сягає 3 місяців. Відмінні риси – яскраво виражена симптоматика та тяжкість перебігу.
  • Хронічний. Симптоми наростають поступово. Протягом пів року людина виснажує нервову систему, емоційний фон стає дуже хитким. Втрачаються інтереси до чого-небудь, потерпілий знаходиться в стані апатії.
  • Деформаційний. Спостерігається у людей, які до травматичного події вже мали хронічні розлади психіки. Це ускладнює перебіг хвороби.
  • Відстрочений. Перші симптоми можуть з’явитися через 6 місяців після травми. Їх зазвичай провокують будь-які зовнішні подразники.

 

 

Методи лікування:


Одним із поширених методів є медикаментозне лікування. Однак його ефективність в останні роки ставиться під сумнів. Багато препаратів визнані практично недієвими. Проте доведено, що три лікарські препарати (флуоксетин, пароксетин і венлафаксин) мають стійкий терапевтичний ефект. Однак їх ефект не вирішує саму сутність проблеми, а тільки знижує її вираженість.

 


Має сенс використання трициклічнихантидепресантів – вони однаково ефективні. Застосування в терапії бензодіазепінів і глюкокортикоїдів небажано: ці ліки здатні викликати звикання по типу наркотичної залежності.

 


Тепер варто розглянути методи психотерапії, які пройшли через безліч досліджень, які показали їх ефективність в терапії ПТСР:

 

  • Когнітивно-поведінкова психотерапія (КПП) заведено виділяти два методу:


Метод експозиції. Людину під контролем психолога «занурюють» в травмувавшу його подію. Моделюють її в реальності або в уяві. При правильному виконанні, у хворого формується звикання на емоційному рівні та відбувається зниження реакції на травматичний тригер.

 

Стрес-прищеплювальний метод. Разом із хворим визначаються тригери, а потім формуються копінг-стратегії подолання виниклої ситуації. Іншими словами потерпілий в уяві програє подію, але виходить із неї переможцем на психологічному рівні. Цьому сприяє застосування технік релаксації та заземлення.

 

 

  • Діалектична поведінкова терапія


ДПТ заснована на поліпшенні навичок усвідомленості, стійкості до стресів і ефективній взаємодії міжособистісного характеру.

 

 

  • Терапія прийняття та відповідальності


Технологія ТПО ґрунтується на тому, що потерпілий вчиться не маскувати свої емоції та відчуття, а приймати їх такими, якими вони є. Потрібно розвивати в собі «погляд з боку», щоб тверезо оцінити ці ситуацію. Сприйняття поганих думок про себе має бути всього лише ярликом, від якого потрібно позбавлятися.


Потрібно визначити свої цінності, почати діяти разом із ними. Жити в поточному моменті – «тут і зараз», а не «тоді й там». Це дозволяє усунути почуття смутку, гніву й роздратування. Такий терапевтичний підхід не дозволяє повністю забути травму, але здатний знизити вплив переживань, і підвищити якість життя.

 

 

  • Застосування психоделічних речовин


Ібогаин терапія, містить у собі чотири основних стадії:

 

Стадія змін: триває протягом 2-2,5 годин: загострюється слух, звуки стають вібруючими й гучними, спостерігається порушення координації рухів. Через 1-2 години ібогаін може викликати підвищення тиску на 10-15%, збільшення частоти пульсу (особливо якщо до цього людина відчувала неспокій і тривогу), уповільнення серцебиття.

 


Стадія візуалізації: як фільм або змінюються слайди, в яких відображені події з життя. Починаються галюцинації, при яких люди бачать себе з боку та подорожують по лабіринтах власної пам’яті, під керівництвом таємничого “гіда”, якого дехто називає “духом ібогі”. Відбувається перегляд власного життя, важливих моментів або переживання сильних відчуттів. Ібогаін викликає зсув свідомості та призводить до усвідомлення на рівні колись пережитих психологічних травм. Вживання Ібогаін дозволяє пережити пригнічені в собі проблеми та страхи й по-іншому подивитися на себе та навколишній світ. Стадія візуалізації триває зазвичай 3-12 годин, потім перегляд різко обривається.

 


Усвідомлення й оцінка побаченого: отже, відносини людини до власного життя та прийнятих рішень. За своє життя кожен приймає рішення, та іноді здається, що можна вчинити тільки так і не інакше. Перегляд ситуацій під дією Ібогаін дозволяє повернутися до якихось ситуацій, переоцінити їх і побачити альтернативні шляхи вирішення. Це може спонукати змінювати рішення, що приймаються в сьогоденні, в тому числі захотіти позбутися залежності.

 


Вихід або завершення: ця стадія змінюється станом нерухомості та спокою, коли людина лежить повністю нерухомий і / або дрімає. Цей стан відрізняється від паралічу або сну, через те що пацієнт здатний встати та піти, відчуваючи при цьому певні труднощі. Ібогаін викликає тимчасове порушення сну. Може статися збій біологічних ритмів. Тривалість сну знижується до 3-4 годин на добу, що зазвичай проходить на 2-3 день Ібогаін терапії. Після чого всі фізіологічні процеси в організмі відновлюються. Істотно змінюється рівень психічного стану – людина назавжди йде від своєї проблеми.

Умови та варіанти перебування в клініці “МедікоМенте”

Лікування посттравматичного синдрому в Києві можна пройти в клініці “МедікоМенте”. Ми пропонуємо умови перебування 4-зіркового готелю.

 

У розпорядженні пацієнтів:

 

  • просторі палати до 3-місць, чисті та з достатньою кількістю освітлення;
  • комплексне харчування з урахуванням індивідуальних положень;
  • охорона;
  • тренувальні зали;
  • телебачення та інтернет;
  • масаж, послуги косметолога.

 

 

Наші кваліфіковані фахівці клініки в Києві допоможуть назавжди позбутися від симптомів посттравматичного стресу та почати нову повноцінне життя.

 

 

Записатися до нас просто:

 

Прийом проводиться в Києві, а точніше:

08340, Україна, Київська область, Бориспільський район, с / з Гнідинської, с / т «Калина», вул. Медова, 10

Переваги клініки “МедікоМенте”

Лікування ПТС в Києві в клініці “МедікоМенте” відрізняється оригінальними методиками терапії, фахівцями з високим рівнем підготовки та відмінними умовами перебування. Результат лікування людина вже відчуває до моменту виписки. Час лікування розраховується в індивідуальному порядку після комплексного обстеження (в середньому 14 днів). Важливу роль в терапії хворого грає підтримка від близьких і друзів.

 

 

Переваги клініки наступні:

 

  • висококваліфікований персонал із великим практичним досвідом;
  • комфортні умови розміщення;
  • досить доступні ціни;
  • використання унікальних методик лікування.

 

 

Розцінки представлені на сайті клініки. Зв’язатися з фахівцями можна в телефонному режимі. Не зволікайте та звертайтеся за допомогою, ПТСР реально вилікувати!

Відгуки пацієнтів про лікування залежностей

Інші процедури

Медикаментозне лікування наркоманії в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Проблема наркоманії з кожним роком стає все більш актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Кількість наркозалежних постійно збільшується, як і вибір наркотичних засобів. Наркотична залежність є небезпечною медико-соціальною проблемою й може призвести до найгірших наслідків. Хвороба може проходити у кілька стадій і дуже важливо якомога раніше звернутися…

Детальніше
Кетамінова терапія в клініці МедікоМенте – Київ, Україна

Відносно недавно для боротьби з депресією лікарями успішно застосовували препарат Кетамін – анестезуючий засіб з вираженою знеболювальною дією, який дав позитивні результати в лікуванні психічно нестабільних станів.

Детальніше
Комплексний підхід – найбільш ефективний метод для лікування розладів сну

Порушення сну – це загальне поняття, яке має на увазі проблеми із засинанням, уривчастий сон і ранній підйом. Інсомнію сприймають як захворювання в тому випадку, коли симптоми завдають значного дискомфорту загальному стану людини, оскільки для деяких людей навіть тригодинний сон може бути нормою.

Детальніше
Комплексне лікування – найбільш ефективний метод боротьби з панічними атаками

Панічна атака – це невротичний розлад, що виражається у нападах тривоги та незрозумілого страху у поєднанні з соматичними симптомами.

Детальніше